Process Team Leader in Timisoara

Mergem mai departe, mai repede și suntem #Maiputerniciîmpreună! Împreună

avem mai mult succes. De aceea, în cadrul MAHLE echipa reprezintă elementul principal.

Pasiunea noastră ne-a transformat într-un partener de dezvoltare internațională și furnizor lider în industria auto, precum și un pioner pentru domeniul mobilității din viitor. Prin intermediul portofoliului nostru de produse abordăm toate problemele esențiale asociate cu grupul propulsor și cu tehnologia aerului condiționat – atât pentru mobilitatea electrică, cât și pentru propulsia cu motoare cu combustie. În prezent, peste 77.000 angajați lucrează la produse inovatoare în 160 locații de producție și 16 centre principale de dezvoltare. Scopul nostru este să dăm o formă mobilității de mâine – haideți să fim #Maiputerniciîmpreună și alăturați-vă echipei MAHLE!

Sarcinile și responsabilitățile dumneavoastră

Scopul general al postului:

Coordoneaza activitatea echipei de proces din cadrul departamentului. Monitorizeaza si imbunatateste procesele de productie , cat si procesul de instruire a personalului in vederea cresterii nivelului de pregatire.

Responsabilitati:

• Defineste actiuni corective pentru mentinerea indicatorilor la nivelul stabilit

• Contribuie la aplicarea celor mai bune solutii tehnice si economice pentru lucrarile de imbunatatire a proceselor de productie

• Participa la activitatea de mentenanta în sectiile de fabricatie în functie de planul de productie stabilit, pentru a asigura realizarea integrala a indicatorilor cantitativi si calitativi stabiliti

• Defineste activitatile de mentinere si dezvoltare a echipei de proces

• Urmareste desfasurarea ritmica a proceselor de productie urmarind

realizarea obiectivelor în conformitate cu planul cerut de productie.

• Defineste si intretine matricele de schimbari

• Participa la elaborarea instructiunilor tehnologice pentru fiecare faza atât la implementarea cât si la modificarea lor si asigura adaptarea corespunzatoare a tehnologiei la variatiile si specificul materiei prime utilizate

• Participa la organizarea sedintelor pentru armonizarea obiectivelor pe termen scurt si sincronizarea activitatilor în vederea realizarii în conditii optime a obiectivelor de departament

• Executa orice alte dispozitii date de superiorul ierarhic în realizarea strategiilor pe

termen scurt ale companiei în limitele respectarii temeiului legal.

• Coordoneaza activitatea echipei de proces din cadrul departamentului.

• Monitorizeaza si imbunatateste procesele de productie , cat si procesul de instruire a personalului in vederea cresterii nivelului de pregatire.

• Raspunde de modul de functionare a dispozitivelor si utilajelor avute in subordine.

• Raspunde de pastrarea confidentialitatii informatiilor la care are acces

• Promoveaza respectul reciproc, colaborarea si transparenta interumana în interiorul departamentului, în raporturile cu alte departamente, precum si în relatiile cu persoanele din afara firmei.

• Participa la realizarea si punerea în functiune la termen a noilor dispozitive in cadrul departamentului tehnic

• Poate opri productia in cazul aparitiei unui risc din punct de vedere tehnic

• Poate sa aplice sanctiuni disciplinare corespunzatoare angajatilor din subordinea sa.

Calificările și punctele dumneavoastră tari

Cerinte:

• Studii superioare tehnice

• Experienta de minim 5 ani in coordonarea unei echipe tehnice

• Abilitati de coordonare si organizare a activitatii

• Excelente abilitati de comunicare si mediere a conflictelor

• Abilitati de negociere

• Cunostinte de asamblare, sudura plastic si injectie mase plastice

• Cunostinte de citire si interpretare desen tehnic

• Core Tools (APQP/PPAP/SPC/MSA)

• Problem solving

• Utilizare SAP

• Limba Engleza-nivel avansat, limba Germana reprezinta avantaj

Dincolo de lucrul într-o echipă grozavă, vă încurajăm să vă atingeți potențialul și să vă dezvoltați. Vă sprijinim prin oportunități excelente, sarcini interesante și sprijin individual pentru cariera dumneavoastră.