PROGRAMATOR in Bucuresti

Candidatul ideal

Programator
Cautam un programator talentat care sa se alature echipei de Dezvoltare Software din cadrul Diviziei Informatica si Telecomunicatii a Bancii Romanesti.
Cerinte:
Diploma de Master in Informatica Economica,Matematica Informatica, Calculatoare, Automatica;
Intelegerea principiilor programarii orientate pe obiect (OOP) si a modelelor de programare (Design Patterns);
Minim 2 ani de experienta in programare cu tehnologii web: ASP.NET, HTML, CSS, JavaScript, JQuery, EntityFramework si limbaje de programare: C#
Intelegerea sistemelor de gestiune a bazelor de date relationale (RDBMS) si experienta de lucru cu MS SQL Server;
Cunostinte temeinice si experienta cu T-SQL, SSRS si SSIS;
Experienta de lucru cu Visual Studio 2015 si TFS (Team Foundation Server).
Aptitudini suplimentare:
Gandire analitica;
Inteligenta si aptitudini de invatare rapida a conceptelor economice si a tehnologiilor IT;
Simtul datoriei si responsabilitati;
Abilitati de comunicare si lucru in echipa;
Cunostinte avansate de limba engleza;
Experienta in mediul bancar.

Descrierea jobului

Responsabilitati:
Colaborarea cu utilizatorii finali din celelalte departamente si cu analistii de business pentru a intelege cerintele si specificatiile primite;
Dezvoltarea si testarea aplicatiilor informatice in conformitate cu specificatiile tehnice si functionale;
Intretinerea, optimizarea si depanarea aplicatiilor pentru obtinerea si mentinerea unui nivel de performanta cat mai ridicat;
Acordarea suportului de specialitate pentru testarea aplicatiilor si depanarea erorilor.