Programator in Bucuresti

DEPARTAMENT: Business Solutions 15 august 2013
TIPUL OFERTEI : Full Time

CANDIDATUL IDEAL :

  • are studii superioare în domeniu informatic (Informatică Economică, Matematică, Calculatoare Automatica)
  • are cunoştinţe şi experienţă de lucru cu baze de date relaţionale (Oracle, SQL Server, etc.)
  • are cunoştinţe şi experienţă în programarea bazelor de date relaţionale: T/SQL, PL/SQL, proceduri stocate sau medii de dezvoltare gen Oracle Developer
  • are cunoştinţe şi/sau experienţă în programarea orientată obiect (Java, C++)
  • are cunoştinţe despre soluţii de gestiune şi management a întreprinderii, de tipul Entreprise Resource Planning (ERP)
  • are cunoştinţe despre analiza şi proiectarea sistemelor informatice
  • are abilităţi de comunicare cu clienţii şi colegii
  • experienţă în lucrul cu produse de tip ERP prezintă un avantaj;
  • experienţă ca programator de minim 1 an;
  • capacităţi de analiză şi sinteză, orientare către rezultate, perseverenţă;
  • bun cunoscător al limbii engleze de specialitate (citit, scris, vorbit)
  • disponibilitate program prelungit.

  • RESPONSABILITĂŢI:
  • Realizează programe pentru dezvoltarea, localizarea, interfaţarea sau adaptarea produselor ERP elaborate de unul din liderii mondiali pe piaţa ERP, firma Infor/ Baan.
  • Primeşte specificaţii de programare de la consultanţii / analiştii specializaţi în produsele ERP, care identifică cerinţele specifice ale clienţilor sau ale legislatiei financiar – contabile din Romania.
  • Colaborează cu consultanţii / analiştii în realizarea şi testarea programelor.