Receptioner hotel 4 stele in Constanţa

Candidatul Ideal:
Certificat calificare (receptioner hotel ) – reprezinta un avantaj;
Experienta anterioara in industria hoteliera- reprezinta un avantaj;
Foarte bune cunostinte de operare pe calculator (Windows, Word, Excel);
Cunoasterea limbii engleze minim nivel mediu

Descrierea jobului:
Verifica lista de sosiri si urmareste cerintele speciale
Intampina oaspetii hotelului intr-o maniera ospitaliera
Se ocupa de atribuirea camerelor si de pregatirea cheilor pentru oaspeti
Urmareste si verifica evolutia sosirilor, actualizand fisele de inregistrare cu datele corecte: nume, adresa, modaliate de plata
Se ocupa de cererile de rezervari de camere din partea oaspetilor
Cunoaste tot timpul statutul si disponibilitatea camerelor precum si gradul de ocupare
Raspunde intrebarilor si solicitarilor oaspetilor atat personal cat si la telefon.

Beneficii:
Concediu platit 22 zile/an si cazare gratuita pe litoral
Masa calda
Analize medicale periodice gratuite si asigurare medicala privata
Bonusuri in functie de performanta

Despre companie

Căutarea şi angajarea talentului potrivit pentru organizaţia dumneavoastră este una dintre cele mai mari oportunităţi de creştere a valorii în companie.