Receptioner marfa in Bucuresti

Descrierea jobului

Responsabilitati

MISIUNEA POSTULUI: receptioneaza si controleaza - in mare si in
amanunt - din punct de vedere al cantitatii, marfa ce intra in depozit

PRINCIPALE ATRIBUTII:
- preia si verifica documentele trecute pe CMR, AWB, Packing List , proces verbal de predare/ primire care trebuie sa insoteasca marfa
- verifica, inainte de descarcare, daca marfa primita a fost incarcata si transportata corespunzator
- efectueaza receptia fizica a marfii
- descarca marfa si o preia de pe rampa
- controleaza marfa din punct de vedere al cantitatilor, in amanunt
- la solicitarea sefului direct, aplica etichete de pret pe produse
- dirijeaza aranjarea marfii la locurile de depozitare
- verifica integritatea ambalajelor si marfurilor
- raspunde de siguranta si integritatea marfii din zona de receptie
- asigura curatenia depozitului, rampei de descarcare si a spatiilor de depozitare
- coordoneaza echipa de descarcatori si manipulanti
- executa orice alte sarcini dispuse de catre seful direct
- raspunde impreuna cu ceilalti sefi de echipa de corectitudinea stocurilor, ordinea in rafturi precum si integritatea stocurilor

Cerințe:
- minim studii medii finalizate
- minim 6 luni experiență relevantă
- experienta in receptia materialelor si materiilor prime reprezinta un avantaj
- Cunostintele de limba engleza sau germana reprezinta un avantaj
- disponibilitate la efort fizic si manipulare de marfa
- harnic, perseverent, cu simt dezvoltat al responsabilitatii
- abilitati de comunicare, interrelationare si lucru in echipa
- capacitate de analiza a diferitelor situatii intalnite in activitate
- onestitate
- loialitate
- disponibilitate pentru lucrul in 2 schimburi , sau daca situatia o impune la program prelungit
- atenție distributivă

Beneficii oferite:
- pachet salarial atractiv
- participarea la proiecte variate si dinamice in cadrul carora cunostintele si abilitatile pot fi insusite si perfectionate;
- sansa de a construi o cariera vasta mediu tanar si dinamic
- dezvoltarea abilitatilor organizatorice si administrativ