Responsabil calitate part-time in Bistriţa

Responsabil calitate part-time

Adecco Resurse Umane, lider national si mondial in servicii de HR, recruteaza pentru unul dintre colegii sai, responsabil calitate.
Candidatul ideal:
- Absolvent studii superioare tehnice;
- Capacitate de a interpreta desene tehnice;
- Cunoasterea standardului IAFT 16 949 si ISO 9001;
- Cunostinte Quality Core tools: PPAP, APQP, SPC, MSA, FMEA;
- Cunostinte de limba engleza scris si vorbit;
- Experienta pe un post similar in domeniul automotive - minim 1 an.
Responsabilitati:
- Elaborarea rapoartelor de masurare pentru componentele planificate la instructiunile de control;
- Realizarea studiilor de capabilitate, R&R;
- Urmarirea si coordonarea activitatilor de recalificare pe produse;
- Participarea la audit intern si pe client;
- Participarea la studiile de fezabilitate si implementarea APQP in proiecte.
Beneficii:
- salariu motivant;
- tichete de masa;
- asigurare medicala privata;
- transport asigurat.