Responsabil de Mediu in Bucuresti

Responsabil de Mediu

Candidatul ideal:

- Experienta anterioara in domeniul protectiei mediului de minim 2 ani;

- Absolvent/a a unor studii in domeniul Ingineriei si Protectiei Mediului;

- Cunostinte legislative din domeniul protectiei mediului;

- Cunostinte de operare calculator;

- Spirit analitic, dovada de atentie si meticulozitate, buna capacitate de adaptare si bune abilitati de comunicare;

- Capacitatea de organizare si prioritizare a activitatilor cu respectarea termenelor limita;

Descrierea jobului:

- Implementarea legislatiei privitoare la protectia mediului;

- Urmarirea indeplinirii cerintelor reglementate prin Autorizatia de Mediu, imbunatatirea tehnicilor de mediu si diminuarea impactului negativ asupra mediului;

- Reinnoirea Autorizatiei de Mediu;

- Responsabilitati in domeniul managementului deseurilor periculoase/ nepericuloase, intocmirea si verificarea documentelor insotitoare ale transporturilor;

- Asigurarea relatiei cu diversi colaboratori externi;

- Intocmirea evidentei lunare de gestiune a deseurilor conform legislatiei in vigoare;

- Urmarirea respectarii cerintelor SSM/PSI in vigoare;

Despre companie

Reciclare Urbana SRL este o societate ce desfasoara activitati de colectare, reciclare, tratare, valorificare deseuri de echipamente electrice si electronice, deseuri feroase, neferoase, baterii, etc. Alatura-te echipei noastre pentru a face Romania curata si sanatoasa! Hai sa construim impreuna un viitor mai bun.