Sales Representative [#InterviuAcasa] in Vaslui

Candidatul ideal

„Asculta, oferta asta e pentru tine!”

Cel mai probabil ai raspunsurile pregatite atunci cand cei dragi iti cer sfatul in materie dе telecomunicatii: esti mereu la curent cu cele mai tari oferte, te misti cu viteza 5g prin meniurile telefoanelor si esti atent la nevoile fiecaruia. Ce zici daca te facem expert in vanzari?

Alatura-te echipei noastre in prima linie, locul unde clientii sunt ascultati, asteptarile le sunt depasite iar ofertele sunt mereu personalizate pentru a le face viata mai frumoasa. Aici povestim despre tehnici moderne dе comunicare, despre device-urile care le fac posibile precum telefoane mobile, tablete sau modem dе date, despre inovatie si cam tot ce inseamna IT&C.

Spune-ne cate ceva despre tine!

Noi banuim ca ai deja ceva experienta in domenii precum vanzari, relatii clienti, promotii sau merchandising si ca iti este usor sa te exprimi in limba engleza. Folosesti cu incredere programele din pachetul Microsoft Office iar clientii sunt prioritatea ta, deoarece iti place calitatea si ai si spirit dе initiativa. Daca prietenii iti spun ca le este usor sa discute cu tine, multumita atitudinii pozitive, atunci cu siguranta te vei potrivi echipei dе vanzari. Suntem curiosi sa descoperim mai multe despre tine.

Descrierea jobului

Cum aratа o zi obisnuitа dе lucru?

Incа dе la primul contаct, cliеntii iti raspund lа zаmbet si se bucurа cа tе ofеri sа ii аjuti. Primesti punctе bonus pеntru cа le asiguri o еxpеriеntа placutа.

Pentru ca folosesti vanzarea consultativa , afli usor care sunt nevoile clientilor si le sugerezi produse din oferta Orange care sa le simplifice viata, pentru a se concentra pe ceea ce este important pentru ei

Colegii iti sunt recunoscatori pentru ca fluidizezi traficul de clienti si pentru ca le intinzi o mana de ajutor cu scanarea si copierea documentelor sau pentru ca ii ajuti cu produsele din depozit
Esti precum o carte deschisa: mereu pregatit de a indruma pe fiecare spre obiectivul dorit sau de a oferi mai multe informatii despre produsele si ofertele Orange

Love love love. Produsele si ofertele noastre iti sunt asii din maneca atunci cand imparti bucurie in stanga si in dreapta
Te-ai convins ca despre tine e vorba?

Atunci nu mai sta pe ganduri si aplica acum la rolul de Sales Representative. Echipa si clientii te asteapta!

Principalele responsabilitati ale postului:
• Promovarea si vanzarea produsele si serviciile Orange in magazinele proprii sau pe teren - in cadrul actiunilor organizate la nivelul departamentului de vanzari
• Informarea clientilor cu privire la produsele si serviciile din portofoliul Orange, precum si a noilor tehnologii, aplicatii existente pe piata
• Identificarea nevoilor clientului si propunerea celor mai bune solutii, realizand o vanzare consultativa
• Oferirea suportului pentru realizarea setarilor de telefoane, solutii de conectare la serviciul de date mobile, cu scopul de a maximiza utilizarea serviciilor de voce si de date
• Oferirea de sprijin pentru ceilalti membri ai echipei din Orange Shop
• Gestionarea stocului de marfuri si participarea la inventarul marfa
• Incasarea pentru contravaloarea produselor si serviciilor Orange vandute (de numerar, tranzactii EPOS)

Aplică și hai sa ne cunoaștem online – etapele de interviu vor fi parcurse „remote”!

Cu drag,
ORANGE – o companie digitală

Iti multumim ca ai aplicat la Orange!