Sculer-Matriter in Bucuresti

Candidatul ideal

  • Liceu industrial/şcoală profesionala de profil;
  • Curs de calificare in munca, profil Prelucrari prin Aschiere;
  • Experienta in reparatia de stante si matrite reprezinta avantaj;
  • Atentie sporita la detalii, indemanare, precizie.

Descrierea jobului

  • Cunostinte de desen tehnic; capabil sa foloseasca planurile de documentatie tehnica a dispozitivelor sau matritelor, pentru asamblarea mecanica a stantelor utilizate. Efectuarea corecta a masurarilor pentru incadrarea in tolerantele admise;
  • Cunoasterea tolerantelor si a modului de masurare;
  • Cunoasterea modului de asezare si fixare a pieselor pe masina de rectificat;
  • Cunoasterea tipurilor de ajustare, tipuri de masuratori, interior si exterior;
  • Cunoasterea tehnologiei de rectificare plana si cilindrica (ex.: viteza de aschiere, granulatie, avans tipuri de suprafete);
  • Intelegerea modului de functionare si posibila reparare a matritelor;
  • Respectarea regulilor de reparatie matrita.

  • Beneficii - Makita EU - Branesti, Str. I.C. Bratianu, nr.164, Ilfov
  • Transportul asigurat, in limita statiilor disponibile;
  • O masa pe zi, la cantina societatii;
  • Bonus anual;
  • Cadouri de Paste si Craciun;
  • Dezvoltare personala si profesionala;
  • Stabilitate financiara pe termen lung.