Sef sectie montaj in Cluj

Ulma Packaging - productie de echipamente de ambalat pentru industria alimentara, prezenta in Cluj din 2006.

Persoana care va ocupa acest post va avea, in principal, urmatoarele responsabilitati:
-coordoneaza, indruma, controleaza si raspunde de intreaga activitate din sectia de montaj;
-repartizeaza personalul din subordine pe locuri de munca si schimburi, conform cu necesitatile realizarii productie, folosirii optime a capacitatilor de productie;
-raspunde de incarcarea cu atributii, la capacitate, a intregului personal din subordine, fiecarui salariat repartizandu-i sarcini conform fisei postului pe care este încadrat;
-raspunde de indeplinirea planului de productie lunar, gestionand judicios resursele alocate si urmarind incadrarea in termenele stabilite;
-raspunde de respectarea parametrilor de calitate si cantitate impuse de catre client;
-alege solutiile tehnice optime pentru realizarea productiei;
-raspunde de corectitudinea pontajelor;
-la sfarsitul perioadei de proba/ cel putin odata pe an face Evaluarea performantelor salariatului din subordine

-Experienta min 2 ani pe o pozitie similara intr-o companie cu activitate principala de productie
-Cunostinte foarte bune in domeniul mecanicii si procese de fabricatie;
-Abilitati bune de comunicare, relationare si de coordonare a unei echipe;
-Abilităţi bune de organizare, planificare şi control, orientare catre rezultate;
-Experienta in lucrul cu obiective si indicatori de performanta (KPI's)
-Flexibilitate si capacitate de adaptare la schimbare;
-Orientare catre rezultate si respectarea termenelor limita;
-Abilitatea de a lucra atat individual cat si in echipa;
-Studii tehnice superioare;
-Engleza avansat, reprezinta un avantaj cunoasterea limbii spaniole;
-Microsoft Office: Word, Excel, Outlook.