Sofer 3, 5 T International in Braşov

Candidatul ideal

Angajam Sofer de preferat cu experienta in traficul international
Se fac undeva la 12-20.000 km / luna
Programul se stabileste cu dispecerul ( astfel incat sa se munceasca un minim de 23-24 de zile de lunar )
Masina este prelata , echipata cu pat si incalzitor ( webasto ) , Frigider , laptop ,statie , scanner , GPS , lift , trans palet
Masina are 2 ani vechime

CERINTE:
- scoala de conducatori auto categoria B
- fara cazier judiciar;
- 10 clase + scoala profesionala/ studii medii;
- experienta de cel putin 1 an in conducerea de autovehicule in trafic international de marfa;
- cunostinte minime de mecanica auto;
- cunoasterea la nivel conversational a unei limbi de circulatie internationala (engleza, germana, franceza).

In cazul in care detineti atestat de marfa periculoasa (ADR )
Cursele respective vor fi platite suplimentar

Descrierea jobului

efectuează transporturi de marfă international

asigură şi supraveghează încărcarea mărfurilor; urmăreşte poziţionarea corectă a

autovehiculului, poziţionarea mărfurilor cu respectarea normelor privind sarcina, gabaritul şi stabilitatea în timpul mersului, fixarea şi/sau ancorarea cu dispozitivele speciale din dotare

Scanarea documentelor de transport si trimiterea acestora pe e-mail ul dispecerului