Sofer auto in Bucuresti

Candidatul ideal

- Obligatoriu: Minim studii medii;
- Obligatoriu: fara antecedente rutiere si fara cazier judiciar;
- Posesor de carnet de conducere categoria B;
- Experienta ca sofer minim 3 ani;
- Cunoasterea Bucurestiului;
- Cunoasterea limbii engleze la nivel conversational reprezinta un avantaj;
- Persoana dinamica, punctuala, organizata si responsabila;
- Conduita civilizata si agreabila fata de persoanele cu care intra in contact, precum si abilitati de comunicare, inter-relationare si lucru in echipa.
- Disponibilitate la deplasari in tara ocazional si la program flexibil;

Descrierea jobului

1. Conduce autovehiculele societăţii, transportă personalul companiei în condiţii optime, conform indicaţiilor primite;
2. Întreţine si exploatează corespunzator autovehiculele companiei;
3. Ajută personalul serviciului aprovizionare, participând la livrări şi la descărcări/încărcări de marfă la magazia firmei;
4. Preia şi transportă ocazional marfa sub 3,5 tone;
5. Verifică zilnic starea tehnică a autovehiculului condus, respectand parametrii de funcţionare ai acestuia;
6. Se implică în vederea soluţionării situaţiilor de criză;
7. Actualizează documentele autovehiculelor parcului auto (ITP, rovignetă, RCA, etc)
8. Informează în timp util conducatorul direct despre datele de revizie periodică, defecţiunile apărute/nereguli sesizate în exploatarea autovehiculelor
9. Verifică periodic accesoriile, echipamentele, consumabilele din dotarea autovehiculelor utilizate la transport şi se asigură că autovehiculele companiei sunt prevăzute cu toate cele necesare în caz de vreme nefavorabilă
10. Elaborează planificări privind reparaţiile şi operaţiunile de întreţinere pentru maşini şi participa după caz, la supervizarea efectuării reviziilor tehnice
11. Mentine curatenia autoturismului