Specialist Marketing in Judetul Brasov

Cautam un specialist in Marketing cu urmatoarele caracteristici :
- dinamic, creativ, proactiv, flexibil, atent la detalii și organizat;
- experiență în utilizarea Google Adwords și Google Analytics;
- creativitate, flexibilitate și originalitate, atenție la detalii și interes pentru calitate;
- limba engleză nivel mediu;
- seriozitate, punctualitate, responsabilitate;
- persoană orientată către client, organizată, autodidactă, proactivă.
Responsabilitati:
- Realizează texte specifice si materiale de comunicare online pentru rețelele Social Media ale companiei companiei (Facebook, Instagram, Linkedin, YouTube etc);
- Acordă suport Departamentului Online pentru căutare si identificare de fotografii sau material grafic;
- Efectuează reaserch pentru Social Media și SEO pentru textul pe care îl creează sub îndrumarea Project Managerului;
- Participă la întâlnirile cu colegii din celelalte departamente pentru luarea deciziilor care privesc activitatea de Content Creator;
- Adaugă continut text, grafic și video pe rețelele sociale aparținând companiei sub îndumarea Project Manager-ului;
- Realizează și prezintă raportări periodice sau punctuale cu privire la conținutul text și grafic creat la cererea superiorilor;
- Rectifică textele adăugate pe website-urile companiei și în rețețele social media;
- Măsoară traficul online, monitorizează activitatea în jurul continului text si grafic adăugat;
- Raportează sau recomandă eventualele îmbunătățiri, optimizări ale platformei online unde adaugă conținut;
- Moderează comentarii, răspunde la comentarii sau mesaje, monitorizează activitatea din Social Media;
- Brandul companiei trebuie corect construit / poziționat / definit / adaptat pentru online;
- Conținutul personalizat pentru fiecare rețea social (de recomandat, nu reprezinta obligativitate);
- Mesajele STANDARD ale brandului construite corect – slogan, descriere scurtă, descriere medie, descriere lungă, mesaj de întâmpinare, contacte, mesaje de răspuns, scenarii de vânzare, scenarii de criză;
- Adauga articole in sectiunea NEWS/BLOG a website-ului;
- Efectuează alte activități de marketing online cum ar fi: postări în grupuri online, comentarii pe alte website-uri, postari de anunturi online, mesageria clasică tip e-mail, newsletter, etc