TEHNICIAN ELECTROMECANIC in Craiova

Candidatul ideal

  • Studii medii de profil;
  • Experiență în mentenanță electromecanică într-o unitate de producție: min.3 ani;
  • Comunicativ, deschis către acumulare de cunoștințe noi, pragmatic;
  • Inițiativa și inovația sunt apreciate.
  • Ofertă : tichete de masă și pachet de beneficii.

    Descrierea jobului

    Pentru fabrica noastră din Craiova recrutăm: TEHNICIAN ELECTROMECANIC

    Perioadă contract : nedeterminată.
    Tip contract: full-time.
    Lucrul în 3 ture.

    Obiectivul postului : întreținerea, repararea și mentenanța preventivă a utilajelor și echipamentelor.

    Responsabilități:
    • Răspunzător pentru funcționarea în condiții de siguranță a instalațiilor electricomecanice aflate în aval de transformatoarele de medie tensiune; asigură buna funcționare a utilajelor și echipamentelor; analizează și remediază operativ defecțiunile tehnice apărute pe parte electromecanică, asigură funcționarea în regim de lucru automat a utilajelor din flux conform schemei de automatizare a liniilor de fabricație;
    • Verifică funcționarea corectă a utilajului după intervenție;
    • Participă activ la respectarea „Planului de mentenanță anual”; respectă perioadele de revizii
    • Înregistrează operațiile efectuate in fișa tehnică a utilajelor;
    • Răspunde de buna utilizare a echipamentelor și uneltelor din dotare;
    • Participă la activitatea de reparații la utilajele si instalațiile din dotare verificând respectarea normelor HACCP astfel încât să fie eliminate sau reduse la un nivel acceptabil riscurile fizice ce pot influența siguranța produsului;
    • Responsabil de curățenia în atelier și la locul intervențiilor.