Tipograf Print Digital in Bucureşti Sectorul 5

Candidatul ideal este persoana care are:

- experienta in domeniu pe utilaje de print sau finisare: echipamente de print digital normal si large format, echipamente de taiat si finisat hartii si cartoane, brosator, laminator, echipamente pentru personalizat obiecte si tricouri prin termotransfer;

- indemanare practica la finisari tipografice;

- cunostinte de operare calculator, foarte buna cunoastere a suitei Corel si Office;

- cunostinte specifice tiparului digital si DTP ;

- abilitati de comunicare, de a lucra in echipa si rabdare in relatia directa cu clientii, atitudine pozitiva;

- dorința si capacitatea de a invata rapid informatii despre produsele si serviciile companiei;

- rezistenta la lucru sub presiune;

- organizare si atentie la detalii;

- capacitate de concentrare si rapiditate in executare sarcinilor;

- persoana serioasa, responsabila, interesata pentru o colaborare pe termen lung ;

- absolvent studii medii/superioare.

Descrierea jobului

Job-ul tau consta in operarea diferitelor echipamente pentru tipar digital, supravegherea lor si alimentarea cu diverse materiale; hartie, cartoane, autocolante etc.

Esti responsabil cu intretinerea minima a echipamentelor (pentru interventii in caz de defectiune, avem specialisti de service).

- executa operatii specifice pentru printarea si finisarea comenzilor clientilor in functie de specificatiile acestora;

- utilizeaza si intretine echipamentele de print digital si de finisare tipografica pe care urmeaza sa execute operatii specifice;

-executa operatii specifice DTP, editeaza/prelucreaza fisiere necesare printului digital;

- intretine relatia cu clientii pentru realizarea comenzilor la termen, in cele mai bune conditii de calitate;

- comanda/manipuleaza stocuri de materii prime si produse finite;

- executa operatii specifice necesare desfasurarii in bune conditii a activitatii;

- realizarea in termen a comenzilor, in conditiile calitative cerute;

Te vei bucura de:

- program flexibil;

-mediu dinamic de lucru intr-o echipa creativa, activa si ambitioasa ;

- salariu atractiv, tichete de masa ;

- bonusuri in functie de performanta ;

- acces la ultimele tehnologii si echipamente IT.

Despre companie

Descrierea companiei Romera Print este o companie din domeniul printului digital profesional şi cel al personalizărilor de obiecte promoţionale ce oferă servicii complete şi de calitate pentru o largă gamă de produse precum cărti de vizită, broşuri, reviste, cărti, albume, print foto profesional, diplome, mape prezentare, mape de catifea, agende, calendare de birou şi de perete, lucrări de diploma, invitaţii, flayere, pliante, afise de mici şi mari dimensiuni, stikere, autocolante, ecusoane personalizate, bannere, roll-up-uri, tablouri canvas, insigne personalizate, cocarde, eşarfe, foto magneţi, print DVD/CD, print carcasă DVD/CD, căni personalizate, pixuri, creioane personalizate, tricouri personalizate, cupe, trofee, medalii, plachete, rame foto, servicii de legatorie, servicii de broşare, articole de papetarie, servicii foto profesionale, servicii de grafică şi web design!