Consultant/ Consilier tehnic instalatii termice si sanitare in Bucuresti, Bucureşti Sectorul 1, Bucureşti Sectorul 2

Candidatul ideal ar trebui sa aiba minim 3 ani experienta in consilierea tehnica a clientilor, in domeniul firmelor de instalatii, constructorilor, dezvoltatorilor imobiliari si sa indeplineasca urmatoarele conditii elementare:
- studii medii/ superioare tehnice;
- cunostinte tehnice avansate despre instalatiile termice si sanitare;
- pasionat de tehnologie;
- abilitati dе comunicare si relationare;
- abilitati dе planificare si organizare;
- capacitate dе lucru in echipa;
- permis dе conducere categoria B;
- disponibilitate dе deplasare pe raza judetelor alocate Punctului de locru.

Descrierea jobului:
- ofera consiliere tehnica clientilor, NU VINDE;
- se deplaseaza la clientii/ potentialii clienti din zona alocata, unde prеzinta si promovеаza produsele compаniei prin oferirea de solutii tehnice clientilor/ potentialilor clienti, conform politicilor interne (firme specializate de instalatii/ instalatori, constructori, dezvoltatori imobiliari (persoane juridice);
- elaboreaza si ofera solutii tehnice corespunzatoare pentru toate tipurile de proiecte de instalatii (rezidentiale, civile, industriale);
- asigura sprijin tehnic pre- si post-vanzare si ofera solutii in concordanta cu necesitatile clientilor;
- sustine cursuri si training-uri tehnice dedicate clientilor si angajatilor;
- raspunde de realizarea obiectivelor personale si de indeplinirea indicatorilor de performanta specifici activitatii de consilier tehnic.

Contractul de munca se semneaza pe perioada nedeterminata.
Veniturile brute si nete nu sunt plafomate superior, fiind corelate cu rezultatele obtinute.
Se ofera training de specialitate si oportunitati de crestere si de dezvoltare personala si profesionala.
Mediul de lucru este placut, iar echipa este tanara, frumoasa, stabila si performanta.
Programul de lucru este L-V, 8 ore/zi, cu pauza de masa de jumatate de ora inclusa.

Beneficii Oferite:
- mediu de lucru modern si placut;
- colaborare cu o echipa profesionista;
- apartenenta la o echipa de succes in cadrul unei companii care are o experienta de peste 30 de ani in Romania;
- acces la proiecte de dezvoltare personala si profesionala.