AGENT COMERCIAL in Ploieşti

AGENT COMERCIAL - Iti oferim salariu fix, comision din profit si telefon/laptop de serviciu!

Suntem o companie de produs, reciclat si reconditionat paleti, ambalaje si deseuri de lemn, cu trei sedii (Magurele, PH; Ploiesti, PH; Tunari, IF), ce ofera angajatilor atat posibilitatea de dezvoltare profesionala, dar si un salariu atractiv, cu posibilitate de castig in plus in functie de performanta!

S.C. COMELECTRO Import Export S.R.L. este o companie a carei cultura se invarte in jurul unui singur cuvant: familie - din care fac parte atat angajatii, cat si clientii. Tot ceea ce facem este pentru aceasta familie - in schimb, tot ceea ce face familia este pentru noi!

Cautam un agent comercial. Ce oferim?

- salariu dinamic atractiv;

- beneficii bazate pe performanta;

- posibilitatea de self-management;

- un mediu de lucru antrenant;

- training-uri si programe de teambuilding.

Pe cine cautam?

- absolvent al unei facultati;

- experienta in vanzari;

- intelegerea procesului de vanzare si a dinamicii acestuia;

- abilitati de comunicare scrisa si verbala excelente;

- abilitati interpersonale excelente (capabilitatea de a construi relatii rapide cu furnizorii si clientii);

- competente de computer (MS Office, etc.);

- carnet de conducere categoria B;

- abilitatea de a lucra intr-un mediu flexibil si dinamic.

Ce responsabilitati are?

- generarea de lead-uri;

- gasirea de noi furnizori;

- atingerea pragurilor si target-urilor de vanzari;

- negocierea contractelor cu potentialii clienti;

- pregatirea rapoartelor saptamanale si lunare;

- pregatirea si sustinerea de prezentari la o diversa gama de clienti;

- cunoasterea, intelegerea si promovarea programelor, produselor si serviciilor companiei;

- obtinerea de asigurarea efectuarii de plati din partea clientilor;

- vizitarea clientilor si a potentialilor clienti cu scopul de a le evalua nevoile si de a promova programele, produsele si serviciile companiei;

- mentinerea contactului cu clientii incheiati cu scopul de a le satisface nevoile si a mentine colaborarea pe termen lung.

- Locatia: Suntem localizati pe Soseaua de Centura de Vest a Ploiestiului (nr. 66). La cateva minute de iesirea din Ploiesti, sediul nostru este usor accesibil.

De ce noi?

- potential de remunerare excelenta;

- ore de lucru stabile, fara ture;

- training on the job;

- mediu de lucru excelent.

Te rugam trimite CV!