Agent de vanzari in Bucureşti Sectorul 2

Care sunt principalele responsabilitati ale unui agent de vanzari?

- Evidenta ofertelor transmise catre clienti;
- Vizitarea clientilor si colectarea de informatii pentru proiectele noi, respectiv identificarea potentialilor clienti noi;
- Colaborarea permanenta cu clientii companiei;
- Participarea la intalnirile cu clientii companiei;
- Cresterea volumului vanzarilor.

Cum arata candidatul potrivit pentru noi?

- Abilitati de comunicare bine dezvoltate, astfel incat sa stie sa prezinte produsul sau serviciul pe care urmeaza sa il vanda, dar si sa ofere explicatii suplimentare in cazul in care clientul i le cere
- Spirit de observatie si capacitate de analiza, pentru a lua rapid decizii
- Charisma si spirit persuasiv, astfel incat sa isi convinga clientii intr-un mod subtil sa achizitioneze produsele sau serviciile oferite
- Atitudine pozitiva si entuziasm, pentru ca starea sa de spirit joaca un rol cheie in interactiunea cu clientii
- Persoana bine organizata, astfel incat sa gestioneze eficient colaborarile cu partenerii si clientii
- Sa dea dovada de tact si de diplomație, chiar si in situatiile stresante

Reprezinta un avantaj daca aveti:

- Permis de conducere categoria B
- Cunoasterea unei limbi straine
- Cunostiinte in Microsoft Office
- Studii in domeniul economic
- Experienta in domeniul vanzarilor

Informatii suplimentare la mouldprecast@gmail.com sau 0725 374 530