Agent de vanzari in Târgu Mureş

Pentru extinderea activității căutăm colegi noi pentru ocuparea postului de agent vânzări la o societate care produce și furnizează accesorii auto !

Responsabilități:
-desfăşoară activitatea de promovare și vânzare de produse si servicii
- prezintă clienților produsele și caracteristicile acestora într-o manieră atractivă, descoperind nevoia clientului pentru respectivul produs sau pentru alte produse si servicii
- își urmărește zilnic obiectivele de vânzări pe care trebuie să le atingă și culege feedback de la colegii din echipă
- menține permanent legătura cu clienții existenți pentru fidelizarea acestora

- prezintă și promovează direct produsele / serviciile prin realizarea de oferte pentru clienții
potențiali și cei existenți

- pune în aplicare strategii de vânzare şi negociere cu clienţii

Cerințe:
- disponibilitate de adaptare a programului de lucru la cerinţele postului
- capacitate de a promova şi explica diferitele produse şi servicii clienţilor, într-o manieră convingătoare
- abilităţi excelente de prezentare și negociere
- dinamic, ambițios
- spirit de echipă
- spirit de observație și inițiativă
- orientat spre client
- participare la expoziții
- disponibilitate pentru deplasări
- cunoștințe PC, pachet Office
- permis de conducere cat. B
- cunoașterea limbii engleze constituie un avantaj

Beneficii:
- pachet salarial atractiv+ bonusare din vânzări
- oportunitate de dezvoltare prin cursuri de formare profesională

- mediu de lucru plăcut
- contract de muncă pe perioadă nedeterminată

Dacă ești interesat, aplică pe adresa de email: hr@pick-up.ro!