AGENT IMOBILIAR in Caracal

Cerinte:

  • Orientat catre client ;
  • Persoana serioasa si corecta (nu cautam sezonieri);
  • Fara experienta;
  • Studii medii/superioare;
  • Fara obligatii;
  • Domiciliul in Slatina;
  • Permis de conducere;
  • Disponibil pentru munca de teren;
  • Adaptabil la program prelungit;
  • Cunostinte limba engleza nivel baza
  • Cunostinte bune Word/Google Docs; CRM, Excel; Navigare Internet;
  • Bune abilitati de comunicare si negociere(cerinta esentiala) ;
  • Rezistent la stres;
  • Spirit de echipa;
  • Persoana dinamica, disciplinata, ambitioasa, optimista, sociabila, cu dorinta de afirmare si castig;
  • Perseverenta, orientata spre rezultat;
  • Capacitate de organizare si planificare;
  • Putere de convingere, concentrare si atentie distributiva;
  • Responsabilitate personala, punctualitate si corectitudine;
  • Aspect profesional ingrijit.

Descrierea jobului:

  • Accesarea bazei interne de date cu proprietati;
  • Prospecteaza piata in cautare de clienti(vanzatori sau cumparatori)
  • Organizeaza intalniri cu clientii;
  • Trimite oferte, telefoane de vanzare ;
  • Ofera clientilor consultanta imobiliara si analize de piata;
  • Prezentarea serviciilor agentiei;
  • Administrarea bazei de date cu clienti;
  • Comunicare permanenta cu proprietarii si clientii agentiei;
  • Deplasarea impreuna cu clientii agentiei pentru vizionarea proprietatilor;
  • Completarea contractelor de vizionare si comisionare;
  • Compunerea textelor pentru descrierea proprietatilor din portofoliu
  • Realizare fotografii la proprietati ;
  • Acumularea si administrarea de proprietati;
  • Gestionare solicitari clienti;

Responsabilitati:

  • Atragerea si identificarea de noi clienti si aducerea lor in portofoliul firmei;
  • Sa fie orientat catre client si nevoile acestuia ;
  • Prospectarea pietei Imobiliare, urmarirea aparitiei de noi oferte si urmarirea celor actuale (pentru apartamente de vanzare/inchiriere);
  • Identificarea ofertelor, preluarea si prelucrarea informatiilor cu privire la proprietatile de vanzare/inchiriere si aducerea lor in portofoliu ;
  • Efectuarea vizitelor la proprietatile aflate in vanzare atat in oras cat si in localitatile limitrofe ;
  • Dezvoltarea si mentinerea portofoliului de clienti;
  • Confidentialitate ;
  • Comunicarea permanenta cu clientii si stabilirea conditiilor favorabile ale tranzactiei de vanzare-cumparare
  • Preluare solicitari telefonice clienti;
  • Redactare documente ;
  • Promovarea si prezentarea serviciilor agentiei si atragerea/identificarea de noi clienti
  • Promovarea si introducerea ofertelor in baza de date si pe diverse canale online si offline;
  • Negocierea comisioanelor si incheierea contractelor de reprezentare imobiliara;
  • Prezentarea si negocierea pachetelor de servicii;
  • Urmarirea unei strategii de vanzare si targetare.
  • Verificare acte proprietate;
  • Pregatirea documentelor pentru finalizarea actelor de vanzare/inchiriere
  • Realizarea planului de vanzari;
  • Trimitere notificari catre clienti;
  • Administrarea bazei de date proprii;
  • Organizarea, negocierea si coordonarea procesului de tranzactionare pana la finalizare;
  • Pastrarea unei bune relatii cu clientii dupa finalizarea tranzactiei;

Beneficii:

  • Training de specialitate si suport continuu;
  • Punem la dispozitie suportul tehnic necesar pentru desfasurarea activitatii
  • Pachet salarial motivant, corelat cu performanta;
  • Conditii optime pentru desfasurarea activitatii;
  • Accesarea bazei de date clienti;
  • Cea mai mare expunere din piata locala;
  • Posibilitati reale de dezvoltare personala;
  • Posibilitatea unei cariere pe termen lung;
  • Contracte personalizare prestari servicii imobiliare
  • Folosire brand firma cu vechime si renume in piata
  • Conditii de lucru moderne si un mediu de lucru profesionist (birou modern + calculator);
  • Telefon mobil, masina serviciu
  • Acces lead-uri pe portaluri;
  • Acces cont de management relatii cu clientii;
  • Birou ultracentral;
  • Cerem si oferim seriozitate;

Despre companie

Ritz Imobiliare este prima companie de reprezentare imobiliara din Slatina si judetul Olt. Suntem o companie consacrata pe piata imobiliara locala avand o experienta de peste 18 ani . De la inceput brokerii nostri au fost si sunt orientati catre clienti si nevoile acestora, pentru a le satisface cat mai prompt cerintele . Avem si respectam proceduri clare de lucru, care asigura un nivel inalt, constant, in validarea produselor si serviciilor noastre oferind loialitate fata de neviole clientilor . Daca ne contactati veti gasi suficiente informatii pentru a putea face o alegere corecta a produsului care se potriveste cel mai bine cerintelor dumneavoastra. Ofertele noastre se adreseaza atat segmentului compus din clienti cu venituri mici, medii cat si oamenlior de afaceri. Agentia noastra e specializata pe vanzari rezidentiale, a terenurilor pretabile pentru constructii si a terenurilor industriale.