Agent vanzari in Focşani

Candidatul ideal

Studiaza piata in contractarea de noi clienti si furnizori.
- promoveaza si vinde serviciile de transport marfa , oferite de compania noastra potentialilor clienti de pe piata transporturilor (ruiere,feroviare,maritime) de marfa
- mentine si dezvolta portofoliul de clienti al companiei
-negociaza tarife de transport cu furnizorii si intocmeste oferte de transport in concordanta cu politica firmei de preturi ;
- mentine contactul cu clientii si rezolva activ situatiile operative aparute pe parcursul transporturilor;
- intocmirea de rapoarte saptamanale privind activitatea desfasurata

Descrierea jobului

Cerinte
- cunoasterea activitatilor specifice din industria transporturilor
- abilitati de comunicare, negociere si persuasiune;
- cunoasterea limbii engleze sau unei limbi straine obligatorie !
- disponibilitatea pentru deplasari in tara
- permis de conducere cat B
- conoasterea aplicatiilor Microsoft Word, Excel