Agent vanzari tigla metalica in Bacãu, Galaţi, Vaslui

S.C. Metal Termo Industry SRL , detinator al brandului "Tigla metalica DURRA" angajeaza agent de vanzari pentru judetele Bacau, Vrancea, Galati, Vaslui, Iasi.

Candidatul ideal:

Abilitati excelente de comunicare, relationare si dorinta de munca;
Putere mare de convingere;
Persoana responsabila si de incredere;
Experienta in vanzari constitue un mare avantaj
Cunoasterea tehnicilor profesionale de vanzare, negociere si mercantizare
Atitudine orientata spre satisfacerea cerintelor clientilor
Capacitate de adaptare si invatare rapida
Disponibilitate la munca de teren
Capacitate de mediere, gestionare si rezolvare prompta a problemelor
Orientare catre rezultat
Permis conducere categoria B

Responsabilitati:

Prospectează în permanenţă piaţa în vederea identificării de noi clienţi şi a creşterii cotei de piaţă a produselor în zona în care activează;
Contactarea potenţialilor clienţi ai companiei;
Promovarea si vanzarea produselor companiei catre potentialii clienti;
Relationarea excelenta cu clientii;
Urmăreşte realizarea planului de vanzări lunar şi trimestrial;

Oferta (bonusuri, beneficii):

Contract de munca;
Mediu de lucru dinamic şi antrenant intr-o echipa tanara;
Salariu fix 2000 ron si sistem foarte atractiv de bonusare;
Telefon mobil;
Laptop
Masina de serviciu

Despre companie

În februarie 2010 ia ființă cea mai tânără firmă de distribuție de sisteme de acoperiș din județul Suceava cu un număr de doar trei angajați. Datorită seriozități și calități oferite pe piața din Suceava, MTI reușește în decursul acelui an să pună la punct partea logistică și să se extindă și pe zona județului Botoșani. În decursul anului 2011, Metal Termo Industry a acaparat piața din Suceava, Neamț, Bacău, Botoșani, Vrancea, ajugând până în zona București, Alexandria, adresându-se persoanelor care doreau un produs de calitate la un preț rezonabil și nu pe produse low cost. Tot în decursul anului 2011, Metal Termo Industry a reușit să crească cifra de afaceri cu 300% față de anul 2010. Momentan Metal Termo Industry este distribuitor al produselor DURRA, Wetterbest, Decra, Fakro, Velux, Rehau. Viitorul Metal Termo Industry este de a vinde în continuare produse de calitate la un preț acceptabil, oferindu-vă posibilitatea de a avea un acoperiș trainic și nu doar un preț bun.