Area Sales Manager in Bucuresti

CANDIDATUL IDEAL

  • Studii superioare, de preferat cu profil tehnic sau economic
  • Experienta in vanzari de minim 5 ani
  • Cunostinte relevante de strategii si tehnici de vanzare
  •  Disponibilitate pentru activitati de teren si dar si office
  • Cunostinte avansate de MS Office (Excel, Word, Power Point)
  •  Abilitati foarte bune de comunicare si negociere
  • Obisnuinta de a lucra planificat, cu obiective, termene si sisteme de raportare
  • Capacitate de analiza, organizare si stabilire a prioritatilor
  •  Spirit de initiativa si orientare catre rezolvarea problemelor
  • Flexibilitate, perseverenta si determinare in atingerea target-urilor
  •  Experienta in domeniul echipamentelor horeca constituie avantaj
  • Domiciliul trebuie sa fie obligatoriu in Bucuresti sau judetul Ilfov

DESCRIEREA JOBULUI

  •  Promoveaza portofoliul de produse si servicii al firmei, in Bucuresti si zona de Sud a Romaniei.
  •  Administreaza portofoliul existent de clienti si gaseste clienti noi in zona arondata
  • Acorda clientilor consultanta, suport tehnic si ofera solutii, in limitele de competenta ale postului
  • Negociaza contractele anuale si conditiile comerciale cu clientii, in limitele de competenta stabilite.
  • Monitorizeaza produsele, preturile, promotiile, vanzarile si activitatile firmelor concurente.
  •  Preia si lanseaza comenzile, urmareste procesul de facturare si livrare a acestora.
  •  Urmareste si se preocupa de respectarea termenelor de plata de catre clientii din portofoliu.
  • Analizeaza piata horeca si propune solutii de crestere a vanzarilor prin strategii de vanzari si marketing.
  • Participa la evenimentele si actiunile clientilor (targuri, expozitii, etc.) si se preocupa de stabilirea unor relatii pe termen lung cu acestia, bazate pe incredere si suport reciproc.
  •   Identifica si solutioneaza prompt reclamatiile si problemele aparute in relatia cu clientii.
  •  Intocmeste si transmite rapoarte de activitate superiorului ierarhic, in conformitate cu procedurile firm
  • Se subordoneaza si raporteaza directorului de vanzari

BENEFICII

  •  Pachet salarial motivant, format din salariu fix, comision si bonusuri de performanta
  • Autoturism de serviciu, laptop, telefon
  •  Oportunitati de dezvoltare profesionala
  •  Posibilitati de promovare

Despre companie

Consultanta in business