Area Sales Manager - Proiecte (Zona BV, MS) in Fãgãraş

Candidatul ideal

trebuie să fie o persoană serioasă, organizată, dinamică și sociabilă cu abilități bune de comunicare și relaționare.

  • Studii medii sau superioare (profil electrotehnic constituie avantaj)
  • Abilitatea de negociere cormercială, capacitatea de organizare și planificare a activității este necesară.
  • Experiența profesională în vânzări de echipamente electrice este obligatorie
  • Disponibilitate de deplasare (Permis de conducere cat. B)

Descrierea jobului

Responsabilități/ Atribuții:

  • Menținerea și dezvoltarea portofoliului de clienți al companiei Promelek XXI
  • Consilierea clienților în achiziționarea celor mai potrivite produse
  • Creșterea volumului de vânzări
  • Identificarea și valorificarea noilor oportunități de afaceri ale companiei
  • Prezentarea și promovarea produselor din portofoliul companiei Promelek XXI
  • Elaborarea programului de vizite la clienți
  • Întocmirea rapoartelor de evidențiere a vânzărilor
  • Dezvoltarea și menținerea unei relații profesionale bune cu clienții companiei
  • Beneficii:
  • Pachet salarial atractiv (salariu motivant + tichete de masa + bonusuri)
  • Mașină de serviciu, laptop, telefon
  • Mediu profesional în continuă dezvoltare
  • Oportunități de dezvoltare profesională.