Consilier Vanzari in Bacãu

Candidatul ideal

- studii finalizate ;
- abilitati de negociere si persuasiune;
- abilitati de comunicare si relationare;
- ambitie, perseverenta, competitivitate;
- orientare catre client si catre rezultat;
- cunostinte operare PC - Word, Excel;
- persoana fara alte obligati personale: job secundar sau firma proprie
- posesor carnet conducere categ. B
- pot aplica si candidati fara experienta, harnici si cu o atitudine de invingator

Descrierea jobului

- Consilier vanzari-marketing in domeniul produselor parafarmaceutice, locatie 80% birou 20% deplasari, . Creeaza baze de date clienti.
- Reprezinta interesele comerciale ale Companiei si partenerilor
- Mentine relatiile cu clientii existenti, prospecteaza piata si extinde portofoliul de clienti
- Realizeaza prezentari ale produselor şi serviciilor companiei oferind informaţii tehnice;
- Negociaza si incheie contracte, acorduri de plata si supervizeaza derularea operatiunilor;
- Atinge target-ul stabilit si asumat pentru propria activitate;
- Intocmeste rapoarte de activitate si statistici periodice referitoare la activitatea de vanzari proprie;
- Participa la evenimente in domeniu pentru stabilirea de noi contacte;
- Analizeaza si prelucreaza cererile de oferta si raspunde prompt si adecvat acestora;
- Pentru candidatii fara experienta se ofera training si suport pentru dezvoltarea abilitatilor de vanzari