Consultant Vanzari in Ploieşti, Ilfov

Cerinte si abilitati:

  • Studii medii;
  • Experienta pe o pozitie similara constituie un avantaj;
  • Persoana organizata, responsabila, disciplinata, comunicativa;
  • Capacitate de organizare optima a timpului, atitudine pozitiva;
  • Persoana cu spirit de echipa si orientata spre rezultate;
  • Cunostinte de utilizare a computerului;
  • Fire dinamica si usor adaptabila la un mediu in continua evolutie.

Descrierea jobului

  • Este responsabil cu deservirea clientilor si efectuarea activităților specifice de raion.
  • Pune marfa la raft respectând regulile de Merchandising:
  • Se asigura ca fiecare produs are o eticheta de preț actualizata:
  • Ofera consultanta pentru toata gama de produse comercializata, implementeaza strategii de vanzare cross-sell;
  • Furnizeaza informatii catre clienti cu privire la disponibilitatea in stoc a produselor, conditii si modalitati de transport, informatii privind serviciile si produsele din portofoliul firmei;
  • Initiaza si finalizeaza comenzile primite de la clienti;
  • Promoveaza produsele din oferta HOMELUX;
  • Mentine un comportament si o atitudine profesionala si orientata spre client, fidelizeaza clientii;
  • Preia si rezolva situatiile in care apar neconformitati;
  • Promoveaza imaginea si prezinta compania in conformitate cu cerintele si standardele acesteia.

Va oferim:

  • Pachet salarial atractiv;
  • Oportunitati de promovare;
  • Un mediu de lucru placut si dinamic intr-o companie in plina expansiune.

Descrierea companiei

Compania HOMELUX este o firma de retail de mobila si deco, in plina expansiune, alcatuita din personal cu experienta si competenta profesionala, care integreaza solutii de design unic, modern sau clasic prin produse de o calitate deosebita pentru toate bugetele.