Coordonator Depozit in Buftea

Candidatul ideal

Studii superioare;
Experienta intr-un mediu cu un ritm dinamic si in coordonarea unei echipe de minim 1 an;
Experienta in logistica/depozitare, coletarie, transport, productie (constituie avantaj);
Spirit de echipa, entuziasm, excelente abilitati de comunicare, organizare, coordonare;
Orientare catre rezultat, atitudine proactiva, flexibilitate;
Etica si integritate demosatrate printr-un comportament profesional desavarsit;
Cunostinte operare MS Office, SAP constituie un avantaj;
Cunostinte limba engleza;Cunostinte cerute de legislatia in vigoare: Legea nr. 22/1969, privind angajarea gestionarilor, constituirea de garantii si raspunderea in legatura cu gestionarea bunurilor agentilor economici, autoritatilor sau institutiilor publice;

Descrierea jobului

Obiectiv principal:
Organizeza si coordoneaza desfasurarea activitatilor din depozit pentru asigurarea indeplinirii obiectivelor si indicatorilor de performanta stabiliti;

Responsabilitati:
Se asigura de intocmirea bugetului si de un bun management al costurilor;
Raspunde de managementul performantei si identifica, adreseaza si sustine oportunitatile de dezvoltare ale membeilor echipei;
Supravegheaza preluarea si predarea produselor finite dinspre productie si catre client;
Se asigura ca loturile de produs finit sunt conforme si monitorizeaza indeplinirea volumelor de activitate (preluare productie, incarcare/descarcare camioane);
Garanteaza rotatia stocului conform procedurilor in vigoare si stabileste conditiile de buna depozitare si gestionare a produsului finit;
Coordoneaza incarcarea camioanelor si se asigura de calitatea sigilarii acestora;
Monitorizeaza efectuarea instructajelor periodice si aplicarea tuturor reglementarilor referitoare la activitatea din depozit;
Raspunde de gestiunea stocurilor de materiale si a altor bunuri aflate in depozit si supravegheaza modalitatile de inventariere;
Asigura conformitatea operatiunilor si activitatilor din cadrul legislativ (Legislatia muncii, audit, controale autoritati);
Propune solutii de imbunatatire si inovare in procesele de supply chain prin determinarea unor seturi de instrumente si eliminarea muncii fara valoare adaugata;
Coordoneaza managementul clientilor (interni/externi) si se asigura ca acesta este in concordanta cu standardele companiei;
Intocmeste si verifica raportarile si se asigura de corectitudinea acestora impreuna cu managerul operational;
Intocmeste si participa la planurile de instruire profesionala. Se preocupa de ridicarea nivelului de calificare a personalului din subordine, facilitand accesul la programe de instruire organizate in companie sau in afara acesteia.