Designer mobilier in Oradea

Candidatul ideal

Saramob Design angajează persoana creativa in proiectarea mobilierului pentru departamentul de producție mobilier la comanda, candidatul ideal trebuie sa detina cunostinte de proiectare mobilier, design interior, si vanzare. Constutuie un avantaj experienta in domeniu.
- Cunostinte in utilizarea programelor de proiectare mobilier sau desen tehnic
- Avantaj cunoasterea programului de proiectare mobilier 3D Studio Max
- Abilitati in vanzare, comunicare si negociere
- Bun organizator, creativ, responsabil si prompt
- Studii tehnice si de design interior constituie avantaj.
- Promptitudine si seriozitate fata de client si angajator.

Descrierea jobului

- Intocmirea unei fise client, in care sa fie conturate dorintele si cerinte clientului in baza unei discutii preliminare
- Intocmirea si redactarea ofertei de pret catre client pe baza acestei discutii (daca candidatul nu stapaneste inca suficient de bine aceasta etapa de vanzare, fisa client va fi predata impreuna cu toate detaliile si explicatiile necesare unui alt coleg care va calcula oferta de pret).
- Realizarea proiectului de mobilier si consilierea clientului in a gasii cele mai optime, practice si estetice solutii
- Finalizarea proiectului de mobilier cu toate detaliile aferente si intocmirea necesarului de materiale
- Urmareste si ofera toate detaliile departamentului tehnic pentru realizarea diagramelor de taiere