DIRECTOR TEHNIC in Braşov

Candidatul ideal

Cerinte:
- Experienta in departamentul tehnic, din care minim 3 ani sa fi ocupat o pozitie de management( experienta sa poata fi verificata);
- Studii superioare universitare absolvite cu diploma de licenta in domeniul tehnic / automatizari;
- Cunostinte limbi straine: engleza si / sau italiana - constituie avantaj;
- Personalitate puternica, dinamica, perseverenta;
- Capacitate de solutionare a problemelor, orientare catre client;
- Foarte bune abilitati de comunicare, organizare si coordonare;
- Abilitati de lucru in echipa si capacitatea de a coagula si coordona cu succes echipa;
- Cunostinte operare PC (pachet MS Office, AUTOCAD);
- Permis de conducere cat.B

Descrierea jobului

Descrierea postului:
- Organizarea si monitorizarea activitatii departamentului tehnic, planificarea activitatii de montaj, reparatii si atelier productie;
- Planificarea si asigurarea coordonarii activitatii departamentului tehnic cu obiectivele organizationale si cu activitatea celorlaltor departamente;
- Organizarea si coordonarea intregului proces de elaborare si aplicare a celor mai bune solutii tehnice pentru activitatile executate;
- Coordonarea si controlul folosirii corecte si eficiente a materialelor / fondurilor alocate;
- Conducerea procesului de asigurarea calitatii in activitatea departamentului, conform procedurilor si standardelor existente;
- Acordarea de consultanta tehnica directorului general, in vederea luarii unor decizii eficiente in domeniul tehnic;
- Urmarirea si asigurarea respectarii termenelor de montaj a fiecarei instalatii, a realizarii la termen si de buna calitate a lucrarilor de reparatii si revizii a instalatiilor si utilajelor;
- Coordonarea si controlul activitatii subordonatilor: pontaj, concedii de odihna, respectarea Regulamentului Intern, si a normelor de protectia muncii, situatii de urgenta si PSI.

Oferta(bonusuri, beneficii):
- Se ofera conditii de munca optime in cadrul unei echipe dinamice;
- Bonusuri anuale in functie de vechimea in firma;
- Prime de Pasti si de Craciun;
- Siguranta locului de munca.