Farmacist in Sighişoara

Candidatul ideal

Te invităm să te alături echipei noastre dacă:

  • Ești absolvent al Facultății de Farmacie (sau în an final)
  • Deții Certificat de Membru în Colegiul Farmaciștilor validat pe anul în curs
  • Ai bune abilități de comunicare și atitudine pozitivă
  • Demonstrezi amabilitate și empatie față de pacienți
  • Ești o persoană cu integritate și etică profesională

Descrierea jobului

Responsabilități:

  • Anamneza și consilierea pacienților
  • Recomandarea și consilierea privind modul de administrare a medicamentelor
  • Eliberarea medicamentelor pe bază de prescripție medicală și OTC-uri
  • Verificarea și monitorizarea stocurilor din farmacie

  • Beneficii:
  • Pachet salarial atractiv, corelat cu experiența și performanța
  • Bonus de performanță lunar în baza rezultatelor obținute
  • Tichete de masă
  • Tichete cadou oferite cu ocazia sărbătorilor de Paște și Crăciun
  • Decontarea cotizației anuale
  • Asigurare privată de sănătate odată cu atingerea pragului de vechime în companie
  • Card de reducere în farmaciile Dona
  • Abonament Bookster, 7 Card
  • Oportunități de creștere și dezvoltare în cadrul unuia dintre cele mai mari lanțuri de retail farmaceutic
  • Acces la training-uri de specialitate și interes profesional
  • Acces gratuit la cursuri anuale cu credite EFC obligatorii

  • Te asteptam cu un pachet de Bun venit în Dona! Trimite CV-ul tău la adresa: recrutare@farmaciiledona.ro.

    Oportunități pentru absolvenți:
    Farmaciile DONA susțin dezvoltarea profesională inclusiv pentru cei aflați la debutul în carieră!
    Trainerii și mentorii DONA vor fi alături de tine pentru primii pași în carieră.

    Fiecare candidatură va fi tratată cu discreție. Apreciem interesul și mulțumim tuturor candidaților, însă doar cei care îndeplinesc cerințele din anunț vor fi contactați. Vă mulțumim!