Farmacist in Judetul Brasov, Bucuresti, Judetul Tulcea

Candidatul ideal

Absolvent studii superioare: Facultatea de farmacie.
Certificat de membru al Colegiului Farmacistilor, vizat pe anul 2018.
Cunostinte de Microsoft Office.
Abilitati de comunicare si relationare.
Respectarea eticii si deontologiei profesionale.

Descrierea jobului

Identifica nevoile pacientilor, formuleaza recomandari, consiliaza si fidelizeaza pacientii.
Informeaza pacientii despre modul de utilizare a medicamentelor si despre potentialele riscuri sau efecte adverse.
Elibereaza medicamentele cu prescriptie medicala /OTC-uri.
Administreaza stocurile si urmareste termenele de valabilitate ale produselor farmaceutice

De ce sa faci parte din echipa Catena ?

• suntem un brand serios si asta ne recomanda a fi un partener pe termen lung;
• oferim un pachet salarial motivant;
• cream un mediu armonios in care pregatirea profesionala se afirma;
• te vei perfectiona continuu in meseria ta;
• pretuim si sustinem personalul Catena datorita caruia in prezent ocupam primul loc in topul farmaciilor din Romania.

Ce va oferim?

Veti fi scolarizat corespunzator!

Un program de instruire variat si de inalta calitate, asigurat de personal calificat si cu excelenta asistenta. In noul dumneavoastra domeniu de activitate veti putea prelua responsabilitati in mod direct, deoarece planul individual de scolarizare face inceperea activitatii cat mai simpla posibila. Veti invata rapid cele mai importante cerinte necesare noului loc de munca si astfel, in cel mai scurt timp, veti putea indeplini cu responsabilitate noile sarcini.

Cine asteptam sa ne contacteze?

Absolventi promotia anului 2018 ai Facultatii de Farmacie si ai Scolii Postliceale de Asistenti de Farmacie.

Cu noi jucati in prima liga – si aici au intaietate oamenii care dau dovada de energie si ambitie. Spiritul de echipa, disponibilitatea de implicare si capacitatea de a actiona in functie de client sunt foarte importante pentru a putea presta servicii de inalta calitate.

Hotaratoare sunt nu numai rezultatele scolare.  Cautam tineri care dau dovada de curiozitate, doresc sa invete mult, sunt implicati si motivati in procesul de pregatire.