Inginer Constructor in Braşov

Cerințe:

Angajatul ideal este posesor al diplomei de inginer constructor, nivel licență sau master;

Experiență relevantă de lucru în conducerea și în proiectarea construcțiilor;

Experiență în coordonarea lucrărilor cu terții;

Bună cunoaștere a standardelor de proiectare;

Cunoștințe legislative în domeniul construcțiilor;

Obligatoriu permis de conducere categoria B;

Cunoașterea la nivel mediu-avansat a programelor Microsoft Word, Excel, Adobe, Autocad (mediu). Cunoașterea unui program de devize reprezintă un avantaj;

Cunoștințe limba engleză nivel mediu/avansat;

Excelente abilități de organizare, comunicare și relaționare;

Orientare către rezultate și respectare a termenelor;

Integritate, seriozitate, responsabilitate, preocupare profesională, spirit de echipă, intuiție, perseverență, corectitudine.

Descrierea jobului:

Organizarea și coordonarea în șantier a lucrărilor;

Supravegherea și coordonarea personalului din subordine și subcontractorii;

Verificarea planurilor de execuție și propunerea soluțiilor optime pentru rezolvarea neconformităților identificate;

Urmărirea execuției lucrărilor pe șantier din punct de vedere al cantității, calității și respectării termenelor de execuție;

Întocmirea și/sau verificarea situațiilor de lucrări, rapoartelor de lucru, proceselor verbale și orice altă documentație cu caracter tehnic;

Întocmirea, sub îndrumare, a cărții tehnice a construcției la finalizarea lucrărilor;

Întocmirea necesarului de materiale și urmărirea aprovizionării cu materiale;

Urmărirea aplicării legislației, procedurilor și instrucțiunilor tehnice și de securitate în muncă;

Evaluarea eventualelor probleme și găsirea unor soluții tehnice;

Evaluarea și raportarea periodică către Angajator.

Beneficii:

Condiții optime de muncă;

Contract individual de muncă pe perioadă nedeterminată;

Pachet salarial motivant, stabilit în urma interviului.