Key Account Representative in Iaşi

Candidatul ideal

  • Studii superioare;
  • Minim 3 ani experienta directa de colaborare cu retele de key account, distribuitori, agenti/ FMCG;
  • Cunoasterea proceselor de refrigerare/congelare constituie constituie un avantaj;
  • Abilitati de negociere, comunicare, influentare;
  • Rezilienta si gandire structurata, orientata pe obiective;
  • Rezistenta la stres si termene limita, spirit de echipa;
  • Buna cunoastere a pachetului Office;
  • Disponibilitate pentru deplasari;
  • Limba engleza fluent, oral si scris contituie un avantaj;
  • Carnet categoria B, fara incidente.

Descrierea jobului

  • Responsabil pentru promovarea si vanzarea produselor Cocorico in magazinele clientilor strategici din zona arondata;
  • Asigura realizarea obiectivelor periodice stabilite de companie aferente zonei arondate: volume , plasari , prezenta, mercantizare etc.), identifica zonele cheie de imbunatatire a procesului de vanzare;
  • Asigura implementarea planului de trade marketing in magazinele din zona locata;
  • Responsabil de realizarea obiectivelor de executie a produselor la raft in raport cu merchandiserii alocati in magazinele pe care le gestioneaza.