Manager proiect – fonduri nerambursabile in Oradea

Descrierea jobului:

- Implementezi proiectele de investiții cu finanțare nerambursabilă ale clienților, beneficiari publici și privați

- Gestionezi contractele de finanțare, întocmești și înaintezi solicitările de modificări ale acestora către organismele intermediare și autorități de management, verificând stadiul de aprobare a acestora, și răspunzând după caz la eventualele solicitări de clarificări

- Oferi consultanță generală tuturor factorilor implicați în implementarea proiectelor

- Întocmești rapoarte periodice cu privire la stadiul proiectului

- Organizezi și mediezi periodic intâlniri de lucru al factorilor implicați în implementarea proiectului

- Întocmești și transmiți documentațiile pentru decontarea cheltuielilor realizate, și pentru acordarea avansurilor/prefinanțarilor

 Colegul pe care îl căutăm, are:

- Studii superioare de licență (preferabil profil economic/tehnic)

- Experiență relevantă în domeniul managementului de proiecte cu finanțare nerambursabilă din bugetul UE (POR, FEADR etc.)

- Cunoștințe de operare calculator MS Office, Adobe PDF, platformele MySMIS și afir.info

- Cunoștințe de bază în achiziții publice (poate fi un avantaj, dar nu este obligatoriu)

- Abilități de a lucra atât individual cât și în echipă

- Caracter sociabil și cu un suflet tânăr

Iți oferim:

- Pachet salarial motivant (se negociează în funcție de cunoștințele și experiența pe care o deții)

- Posibilitatea  de a face parte dintr-o echipă tânără și credem noi că și dinamică, care te așteaptă cu nerăbdare

- Suuuuuper cafea, pe care cei drept de cele mai multe ori trebuie să ți-o faci tu

- Birou central foaaaarte luminos

Despre noi:

Societatea noastră activează în domeniul accesării și gestionării proiectelor finanțate din fonduri nerambursabile de peste 5 ani. Ne mândrim cu reușitele noastre și cu faptul că în acești ani ne-am tot dezvoltat și crescut de la un an la altul. Portofoliul nostru de proiecte este unul diversificat, între clienții noștri regăsindu-se atât beneficiari publici cât și privați.

Dacă ești interesat de oferta noastră, trimite-ne CV-ul tău,însoțit de răspunsul tău la următoarele întrebări:

1. Cum se numește OI al regiunii noastre, responsabil de gestionarea proiectelor finanțate prin POR ?

2. Axa 19.2. LEADER, este finanțată prin ?

3. Ce semnifică următoarele prescurtări GBE și SGB?

4. Prin ce program este finanțat sM7.2. destinat instituțiilor publice?

5. Ce reprezintă cheltuielile eligibile și neeligibile în cadrul unui proiect cu finanțare nerambursabilă?

6. Te rugăm să ne prezinți pe scurt un proiect, în implementarea căruia ai avut un rol cheie, și te mândrești pe plan profesional cu aceasta.

Despre companie

Societatea noastră activează în domeniul accesării și gestionării proiectelor finanțate din fonduri nerambursabile de peste 5 ani. Ne mândrim cu reușitele noastre și cu faptul că în acești ani ne-am tot dezvoltat și crescut de la un an la altul. Portofoliul nostru de proiecte este unul diversificat, între clienții noștri regăsindu-se atât beneficiari publici cât și privați, dacă ești interesat o parte găsești pe https://tenahof.eu/portofoliu.