Pharma Customer Manager in Ilfov

Candidatul ideal

FM Logistic angajeaza Pharma Customer Manager in cadrul depozitului din Dragomiresti-Vale, Ilfov.

Cerinte:

  • experienta anterioara pe un rol similar (min. 4 ani)
  • studii superioare (Farmacie ar putea fi un avantaj)
  • experienta in coordonarea activitatii logistice/operationale in cadrul unui depozit;
  • cunostinte avansate utilizare MS Office (Word, Excel);
  • cunostinte limba engleza - nivel mediu;
  • gandire strategica;
  • excelente abilitati de comunicare si leadership.

Descrierea jobului

  • Raspunde de respectarea principiilor si regulilor de buna practica de distributie a medicamentelor, aprobate prin ordin al ministrului sanatatii publice
  • Asigurarea indeplinirii cerintelor clientilor (prin a fi in permanenta la curent, rezolvarea problemelor curente, culegerea de informaţii despre nevoile clientilor etc.) si îndeplinirea cerinţelor ce rezulta din contractul cu clientul;
  • Intocmirea de rapoarte si analize legate de timpul de lucru, de productivitate, rapoarte care se bazeaza pe datele primite de la cei pe care ii coordoneaza;
  • Efectueaza verificarea depozitarii medicamentelor, suplimentelor alimentare si dispozitivelor medicale in conditii corespunzatoare de temperatura si umiditate, cu respectarea normelor legale in vigoare;
  • Organizeaza distributia de medicamente, suplimente alimentare si dispozitive medicale, conform cerintelor clientilor;
  • Rezolva problemele survenite in urma depozitarii sau distributiei de medicamente, suplimentelor alimentare si dispozitivelor medicale
  • Se asigura de obtinerea documentelor necesare pentru asigurarea desfasurarii activitatilor de depozit
  • Ofera informatiile solicitate reprezentantilor autoritatilor abilitate sa efectueze verificari ale medicamentelor, suplimentelor alimentare si dispozitivelor medicale aflate in depozit
  • Coordoneaza si conduce eficient personalul din subordine
  • Se asigura ca personalul din subordine este instruit periodic referitor la normele legale in vigoare privind depozitarea si distributia medicamentelor, suplimentelor alimentare si dispozitivelor medicale
  • Program: Luni - Vineri 9:00 - 17:15

    Compania va ofera:
  • salariu + bonus
  • tichete de masa in valoare de 15 RON/zi lucrata
  • 24 de zile de concediu de odihna pe an
  • diverse alte prime si zile libere platite cu ocazia diverselor evenimente din familie
  • abonament medical
  • masina de serviciu
  • acces gratuit la platforma online de cursuri