Project Manager in Oradea

Responsabilitatile postului:

- planificarea tuturor activitatilor necesare pe durata intregului proiect, incepand de la activitate de dezvoltare pana la lansarea proiectului in productia de serie

- urmarirea fiecarei activitati planificate si asigurarea capacitatii pentru fiecare dintre acestea

- urmarirea si inregistrarea tuturor costurilor (IN - OUT)

- distribuirea sarcinilor impreuna cu informatiile necesare, tuturor departamentelor implicate

- asigura suport in cazul oricarei probleme ivite pe parcursul derularii proiectului

- actioneaza ca interfata in raport cu clientul pentru proiectul desemnat, avand ca scop principal asigurarea indeplinirii tuturor cerintelor clientului

Cerinte pentru ocuparea postului:

- studii superioare tehnice

- cunostinte bune de limba engleza, limba germana constituie avantaj

- cunostinte de injectare mase plastice, desen tehnic, standarde si tehnologii de prelucrare

- abilitati tehnice si capacitate de citire / intelegere a desenelor tehnice

- experienta in folosirea programelor CAD (ProEngineer, CATIA V5, etc.)

- cunostinte de utilizare a pachetului MS Office

- abilitati de comunicare, analiza si organizare

- gandire analitica, cu orientare catre rezultate

  Rugam candidatii interesati si cu experienta si aplice la anunt cu CV-ul lor

Despre companie

SC REINERT Kunststofftechnik SRL este specialistul dumneavoastra in dezvoltarea, injectarea si prelucrarea componentelor din materiale termoplastice. Incepand cu dezvoltarea si realizarea de matrite atat pentru componente simple, cat si pentru cele de o complexitate foarte ridicata si continuand cu procese aditionale de prelucrare a acestora, cum ar fi vopsire, cromare, tampografiere, serigrafie, sudura, asamblare, compania REINERT ofera servicii complete pentru clientii sai si pentru produsele specifice ale acestora.