Reprezentant vanzari in Iaşi, Fãlticeni, Suceava

Angajam Reprezentant de vanzari pentru promovare suplimente veterinare, hrana si furaje veterinare si accesorii de tip petshop, zona Bucovina si Moldova.

Cerinte:

•             Studii superioare absolvite (absolvirea Facultatii de Medicina Veterinara poate constitui un avantaj);

•             Permis de conducere categoria B;

•             Rezistenta sporita la condus pe distante lungi;

•             Abilitati de comunicare si relationare;

•             Responsabilitate, proactivitate, și spirit de inițiativă;

•             Capacitatea de a planifica si organiza propria activitate in vederea promovarii si vanzarii produselor companiei;

•             Abilitati de vanzare si prezentare, negociere si persuasiune;

•             Capacitatea de a gasi clienti noi si de a imbunatati relatiile existente cu clientii din portofoliu;

•             Adaptabilitate, flexibilitate si toleranta la stres si program prelungit;

•             Gandire creativa si analitica, buna comunicare si abilitati interpersonale (capacitatea de a lucra in echipa);

•             Rigurozitate in respectarea cu acuratete a termenelor limita si a sarcinilor;

•             Experienta in domeniul vanzarilor (piata farmaceutica veterinara, piata hranei pentru animale) poate constitui un avantaj;

•             Cunostinte de operare Microsoft Office, Internet, e-mail, abilitati tehnice de folosire si intelegere a modului de functionare a softurilor.

Descrierea jobului:

•             Activitatea Reprezentantului de vanzari va consta in gestionarea portofoliului de clienti din zona arondata, mentinerea si dezvoltarea in permanenta a celor existenti si identificarea potentialilor noi clienti;

•             Promoveaza si comercializeaza produsele companiei in cadrul segmentului de piata vizat;

•             Organizeaza, coordoneaza si controleaza activitatea de vanzare si merchandising in vederea cresterii segmentuliui de piata pentru produsele comercializate;

•             Transmite catre potentialii clienti, specificatiile tehnice, prospecte, oferte sau alte documente de ordin tehnico-comercial privind produsele si modalitatile de plata;

•             Intocmeste la timp si transmite rapoartele necesare activitatii departamentului;

•             Prospecteaza permanent piata si se preocupa de dezvoltarea produselor companiei;

•             Este responsabil de realizarea planurilor de vanzare, in concordanta cu strategia de business a companiei si legislatia in vigoare;

•             Evalueaza problemele fiecarui client si impreuna cu echipa tehnica si comerciala propune solutii alternative pentru a satisface nevoile acestuia;

•             Organizeaza evenimente cu clientii din teritoriul arondat (prezentari de grup, mese rotunde, simpozioane);

•             Dezvoltarea de soluţii de vânzare inovative, competitive, rapide şi complexe;

Beneficii:

• Salariu fix, comision vanzari si bonusuri acordate in functie de performanta;

• Posibilitatea de avansare in cariera;

• Masina, telefon, laptop;

• Mediu de lucru placut.

Despre companie

Import si distributie produse veterinare de tip petshop, suplimente si hrana pentru animale.