Reprezentant Vanzari B2B- Oradea, Arad, Timisoara in Arad

Candidatul ideal

Pentru clientul nostru, lider global in furnizarea de solutii smart IT, recrutam Sales Representative pentru urmatoarele zone: Oradea, Arad, Timisoara, Bihor.

Cerinte:

  • Minim 2 ani experienta in vanzari B2B de servicii (de preferat telecomunicatii sau alte servicii conexe);
  • Studii superioare finalizate sau in curs de finalizare;
  • Abilitati foarte bune de comunicare, organizare si negociere;
  • Cunoasterea limbii engleze la nivel mediu;
  • Disponibilitate pentru deplasari;
  • Permis de conducere categoria B.

Descrierea jobului

  • Vinde servicii si produse potrivite conditiilor de piata si obiectivelor companiei prin abordare de vanzare consultativa;
  • Prospecteaza in mod constant piata pentru identificarea si abordarea de noi potentiali clienti si oportunitati de dezvoltare (munca de teren);
  • Urmareste si analizeaza evolutia pietei in zona alocata;
  • Stabileste impreuna cu clientul si departamentul tehnic solutia tehnica potrivita fiecarui client;
  • Prezinta si promoveaza serviciile companiei;
  • Mentine legatura permanenta cu clientii la cel mai inalt nivel.
  • Beneficii:
  • Mediu de lucru placut si dinamic alaturi de o echipa implicata care ofera suport si indrumare;
  • Posibilitatea de dezvolta o cariera in domeniul vanzarilor;
  • Oferta salariala atractiva in comparatie cu piata.