SCRUM Master (134281) in Iaşi

Candidatul ideal

  • Educaţie necesară: Studii superioare, Certificare SCRUM Master (PMI ACP, CSM, PSM) sau altă metodologie de proiect (PMI PMP, Prince2) constituie avantaj
  • Experienţă practică necesară: Experiență relevantă 3-5 ani în management de proiect şi/ sau în rol de SCRUM Master în industrii non-software pentru dezvoltare de produse şi servicii reprezintă un avantaj, cunoaştere detaliată a instrumentelor Agile, cunoștințe minime de Design Thinking și Kanban
  • Cunoştinţe limbi străine: Limba engleză
  • Cunoştinţe IT: Cunoștințe foarte bune de MS Office, cunoştinţe foarte bune de utilizare softuri agile (Jira, Confluence, Bugzilla, Redmine, Trello, Slack etc.)
  • Altele : Abilitatăți de planificare și organizare în cadrul unor echipe dinamice aflate în multiple locații, mobilitate ridicată pentru călătorii de afaceri, disponibilitate pentru un program de lucru extins

Descrierea jobului

  • Vei acționa ca suport pentru facilitarea implementării, diseminării şi corectei folosiri a metodologiilor şi bunelor practici în cadrul echipelor care au activităţi de tip management de proiect Agile SCRUM. Vei fi responsabil de implementarea, promovarea şi menținerea utilizării instrumentelor şi metodologiilor SCRUM în cadrul echipelor
  • Îți vei asuma rolul de facilitator şi coach pentru membrii echipei în vederea asigurării autonomiei, a unei bune comunicări, transparenței, adoptării rapide a deciziilor și reducerii abordărilor de tip micro-management
  • Vei asigura inducția noilor membri și suportul necesar pentru aliniere teoretică și practică la metodologia și instrumentele SCRUM folosite în cadrul echipelor de proiect
  • Vei ghida echipele într-un proces constant de învățare pentru eficientizarea procesului de definire și gestionare a sarcinilor: înțelegerea și acceptarea conceptului „Definition of Done”
  • Vei facilita livrarea Produsului Minim Viabil într-un interval de maximum 3 luni în echipe Agile SCRUM și vei conduce ceremoniile SCRUM asigurând implicarea activă și angajamentul tuturor membrilor echipei

  • Ce îţi oferim
  • Nu îți oferim doar un salariu: Primești cadouri cu ocazia evenimentelor importante din viața ta precum 1 iunie, Crăciunul, căsătoria iar lista continuă. Excelezi în ceea ce faci? Poți să fii unul dintre cei care primesc bonusuri de performanță. Dacă locuiești prea departe de sediu, te ajutăm cu decontarea transportului.
  • Plătești cool cu tichetele de masă: Ai tichetele încărcate pe un card de masă cu care poți să plătești contactless.
  • Lucrezi cu plăcere, sănătos și în siguranță: Ai o asigurare medicală privată. Dacă îți schimbi ochelarii de vedere, noi acoperim o parte din valoarea lor. Pe durata pandemiei poți lucra și de acasă, dacă aria în care activezi îți permite acest lucru. (Noi scriem acest anunț de acasă!) Unii dintre noi lucrăm și pe teren, dar în siguranță.
  • Primești două pensii după ce nu vei mai lucra: E posibil. Prin pensia facultativă vei avea un venit suplimentar, pe lângă pensia din sistemul public.
  • Ești plătit dublu ca să mergi în vacanță: Da, ai citit bine. Ai o primă de vacanță! În plus, ai parte de mai multe zile libere decât angajații altor companii.După ce te întorci din concediu, noi îți decontăm o parte din valoarea serviciilor turistice.
  • Punem accent pe dezvoltare: Te dezvolți în continuare, alături de noi, prin sesiuni de workshop-uri, training-uri și certificări noi.

  • Te-am făcut curios? Intră aici pentru a vedea mediul nostru de lucru.

    E.ON se angajează să asigure egalitatea de șanse și promovează în mod activ diversitatea, egalitatea și flexibilitatea.