Specialist Daune Sanatate in Bucuresti

Candidatul ideal

Care sunt cerintele noastre?

  • Minim 2 ani experienta in asigurari, in domeniul daunelor (sanatate, viata, travel)
  • Studii superioare
  • Cunoștințe avansate Microsoft Excel
  • Cunoștințe avansate de limba engleză
  • Inițiativă, entuziasm si spirit de echipa
  • Absolvent curs IMA/ISF de calificare/pregatire in domeniul asigurarilor

Descrierea jobului

Care vor fi responsabilitatile tale?

  • Gestionarea daunelor pe liniile de asigurari de viata, sanatate si travel
  • Interfata intre clienti si asiguratori: ghidarea clientilor in procesul de instrumentare a daunelor, completarea dosarelor de dauna, transmiterea dosarelor de dauna catre asiguratori, actualizarea bazelor de date, sprijinirea clientilor pana la finalizarea procesului
  • Realizarea de rapoarte lunare