Specialist Laborator in Bucuresti

Candidatul ideal

Reteaua privata de sanatate REGINA MARIA are la baza doua principii pe care le-a urmarit mereu: specialisti de foarte buna calitate si grija lor fata de pacient. Ne dorim sa avem alaturi de noi colegi care sa demonstreze si sa promoveze valorile REGINA MARIA prin:
• asumarea raspunderii pentru actiunile lor
• cultivarea calitatii si oferirea de solutii eficiente, diferite, inedite, rapide si simple
• comunicare deschisa si incurajarea dezvoltarii unei relatii de incredere intre ei si colegi
• sustinerea si implicarea in atingerea obiectivelor de echipa
• acordarea si acceptarea cu deschidere a feedbackului constructiv

Cerinte:
- Licentiat in biologie/biochimie;
- ALP/ Certificat de membru valabil si vizat la OBBCSSR;
- Asigurarea malpraxis valabila;
- Experienta pe un post similar de minim 1 an in cadrul unui laborator de analize medicale umane;
- Simt ridicat de responsabilitate;
- Bune cunostinte profesionale (corelatie intre diversele analize medicale);
- Cunostinte utilizare PC;
- Bun organizator si eficient pe postul sau.

Descrierea jobului

- Efectueaza analize medicale pe analizoare automate (hematologie, biochimie, imunologie, coagulare, biochimia urinei);
- Efectueaza calibrarea aparatelor si control intern si extern de calitate;
- Ajuta la inlocuirea documentatiei RENAR necesara, alaturi de seful de laborator;
- Intocmeste impreuna cu seful de laborator, referatul lunar de necesitate;
- Se ingrijeste de efectuarea mentenantei corespunzatoare fiecarui echipament aflat in lucru.

Asteptam aplicatia ta daca iti doresti:
• Un mediu de lucru confortabil si stimulativ si o echipa profesionista si deschisa care sustine invatarea continua
• Oportunitati de dezvoltare prin definirea planului de cariera, accesul la programe de training specific rolului, accesul online si offline la materiale de specialitate si sustinerea si valorificarea ideilor tale
• Instrumente de lucru performante: tehnologie de ultima generatie, automatizare, echipamente premium