STORE MANAGER, ASISTENT MANAGER in Târgu Mureş

Candidatul ideal

-Leadership, bune abilitati de management si de coordonare a unei echipe;
-Bune abilitati de comunicare, relationare, planificare, organizare;
-Orientare catre rezultate si catre clienti;
-Abilitatea de automotivare si de motivare a echipei din subordine;
-Bune abilitati de operare PC, Microsoft Office;
-Capacitate mare de munca si de prioritizare a task-urilor;
-Fire corecta, responsabila, analitica, atitudine pro-activa;
-Experienta in vanzari de minim 2 ani, experienta pe un post similar - 1 an;
-Studii superioare.

Descrierea jobului

Coordoneaza si participa activ in toate activitatile magazinului;
-Planifica, aplica si monitorizeaza strategiile implementate pentru atingerea target-urilor;
-Monitorizeaza activitatea de vanzare si evolutia vanzarilor, intocmind rapoartele de vanzari la timp;
-Se implica activ in recrutarea si training-ul consilierilor de vanzari si monitorizeaza constant rezultatele acestora, asigurand in acelasi timp integrarea noilor membri in echipa;
-Imbunatateste imaginea firmei prin instruirea si motivarea echipei;
-Urmareste aprovizionarea optima, corecta si la timp a magazinului, precum si transferul produselor intre magazine;
-Efecuteaza estimarea activitatii de vanzare pe diversi indicatori si informeaza angajatii din subordine;
-Urmareste si realizeaza implementarea corespunzatoare a activitatilor si a campaniilor planificate de catre departamentul de vanzari si de marketing;
-Urmareste si realizeaza indicatorii de performanta;
-Este responsabil de operatiunile pe casa de marcat si de incasari, conform procedurilor transmise de catre managementul Various Brands, de respectarea prevederilor si reglementarilor interne.