Tehnician IT (Intership/Junior/Senior) in Bucuresti

Candidatul ideal

Echipa RezolvIT se mărește !
Avem nevoie de specialiști în instalarea, configurarea și mentența calculatoarelor, serverelor, rețelelor de calculatoare, imprimantelor și multifuncționalelor.

Sunt disponibile posturi in echipele de suport IT - software remote si onsite.
Un post de tehnician networking - cablari utp /fo - data room - telefonie fixa si IP, configurari si depanari centrale telefonice

Mai avem și 2 locuri în programul de intership, poți aplica dacă ești pasionat de IT și iți dorești să caștigi experientă și să lucrezi alături de cei mai buni tehnicieni.

Se consideră avantaj :
- experiență în posturi similare
- cunoștințe instalare/configurare servere Windows/Linux (ad,mail,samba,ftp,http,dns,routing)
- cunoștințe avansate de networking
- cunoștințe de programare bash, perl sau php sau webdesign HTML/CSS
- cunoștințe de mentenanța a imprimantelor si multifuncționalelor (curatare, mentenantă, reîncărcare cartușe);

Descrierea jobului

Asiguri suport IT specializat utilizatorilor pentru rezolvarea incidentelor cauzate de software/calculatoare/retea
si pregătești documentarea și raportarea activitați către clienți în sistemul de ticketing

Cerințe minime :
- cunoștințe diagnosticare și depanare hardware și software
- cunoștințe diagnosticare și depanare rețele calculatoare/conexiuni internet
- experiența în utilizarea soft-urilor tip remote desktop
- cunoștințe pentru instalarea/configurarea/depanarea softurilor uzuale: SO Windows, clienți email(outlook, thunderbird), softuri tip office, cad, prelucrare foto
- cunoștințe în configurarea și depanarea conturilor de email ( POP3/IMAP/Webmail)

Beneficii :
- pachet salarial atractiv
- colectiv tanar, dinamic si placut
- decontare transport
- masina in functie de necesitati
- telefon mobil, internet, laptop
- sediu central
- posibilitati de perfectionare si avansare catre posturi de ServerAdmin, IT Project Manager sau IT Account Manager;