Agent de transport in Judetul Constanta, Constanţa

Cerințe
Experiență in logistica, dispecerat, transport rutier,  Freight Forwarder min 3 ani

Organizat,autodidact,gandire pozitiva,flexibil,dinamic,responsabil.
Abilitați in utilizarea aplicațiilor Microsoft Office (Outlook, Excel, Word)

Limba engleza - nivel mediu(scris, citit)

Excelente capacitați de planificare si coordonare si comunicare;
Personalitate dinamică, comunicativă, organizată, analitică;
Capacitatea de a lucra in condiții de stres termene limita.

Descrierea jobului
Gestionare apeluri telefonice, corеspondеntа, documente interne
Organizează, coordonează planifica  si monitorizează activitatea de transport zilnica
 atât a parcului propriu de camioane precum si a parcului auto al subcontractorilor , asigurând optimizarea traseelor si eficientizarea consumului de resurse

Identifica autovehiculul disponibil

Asigura curse si marfa pentru autovehiculele disponibile, gestionând evidenta tuturor camioanelor  si încărcărilor de marfa
Transmite detaliile legate de transport șoferilor si menține legătura directa cu aceștia

Dezvolta portofoliul de clienți direcți(producători, importatori, exportatori, comercianți)

Gestionează documentele specifice activității in mod corespunzător: atât CMR, aviz de expediție a mărfii, procese verbale, documente interne, facturile etc., cat si documentele firmelor de transport
Păstrează legătura cu clienții interni si externi , contactează potențialii clienți in vederea stabilirii unor relații comerciale cu aceștia;
Analizează solvabilitatea clienților existenți si potențiali;
Este răspunzător de îndeplinirea cerințelor clienților si a procedurilor interne , asigurând necesarul de transport al clienților;
Răspunde de buna derulare a relațiilor contractuale si soluționarea problemelor de transport;
Raportarea săptămânală a activității

Beneficii

Pachet salarial atractiv

Transport gratuit

Mediu comepetitiv

Despre companie

TMS has started its activity back in 2011 and ever since has confirmed the quality for all the operational processes of our customer’s cargo from picking up to delivery. We offer a comprehensive portfolio of specialized services, customs services and more, and you can rely on TMS to get the desired results. As from 2018, TMS is acting as an port operator, using its own platforms, warehouses and equipments .