Agent Logistica/Transport in Bucureşti Sectorul 3

  Responsabilitati principale:

- Coordonarea si supervizarea activitatii de transport intern si international, respectand limitele impuse.
- Preluarea comenzilor de transport de la client
- Urmarirea comenzilor de la momentul emiterii pana la finalizarea descarcarii.
- Mentinerea relatiei cu furnizorii de transport.
- Gasirea solutiilor pentru eficientizarea procesului de ransport si comunicarea lor.
- Asigura clientilor transparenta pentru serviciile oferite si informeaza in timp util fiecare situatie aparuta;
- Urmareste fiecare transport si se asigura ca totul se desfasoara conform termenelor agreate cu fiecare client;
- Abilitatea de a lucra cu termene limita;
- Prioritizarea taskurilor;

Candidatul ideal:

- Verificarea situatiei transporturilor pe rute si comunicarea acesteia catre Manager/Coordonator;
- Construirea bazei de date in Excel cu evidenta transporturilor;
- Raportarea saptamanala a situatiei transporturilor;
- Verificarea documentelor in conformitate cu procedura interna;
- Să știe noțiuni despre geografia României, în special poziționarea cardinală a marilor orașe;
- Să fie conștient că un job se desfășoară după un anumit program pe care să fie capabil să-l respecte;
- Comunicarea (e-mail si telefon) cu subcontractorii si managerul direct.
- Seriozitate, dinamism, meticulozitate si adaptabilitate.
- Experienta cel putin 1-3 ani in domeniul logistica/transport + scrisoare de recomandare de la ultimul loc de munca.
- Cunostinte bune de MS Office (Excel).

In cazul in care sunteti interesat de acest post vacant, va rugam sa aplicati CV-ul dumneavoastra.
Va rugam sa retineti ca numai candidatii selectati pentru interviu vor fi contactati.
Va multumim!

Despre companie