Agent vanzari transport rutier - maritim - aerian in Constanţa, Bucuresti

Candidatul ideal

  • Experienta in expeditia de transporturi rutier, maritim, aerian este de preferat; minim 6 luni;
  • Abilitati de comunicare, negociere si persuasiune;
  • Initiativa, capacitate de munca in echipa, atentie acordata detaliilor, rezistenta la stres, seriozitate, buna organizare, punctualitate

  • Engleza minim nivel mediu, orice alta limba straina in plus este un avantaj;
  • Operare PC.

Descrierea jobului

  • Identifica, promoveaza si vinde serviciile oferite de companie clientilor pe piata transportului rutier, maritim, aerian;

  • Contactarea potentialilor clientilor si ofertarea in conformitate cu cotatiile – TOP EXPERT DCE follow up la fiecare oferta in vederea obtinerii unor contracte de transport;

  • Asigurarea in permanenta a unei relatii profesionale in concordanta cu principiile de functionare a companiei TOP EXPERT DCE SRL;

  • Stabileste si participa la intalnirile cu clientii si/sau cu furnizorii;

  • Asigura cresterea vanzarilor, atat printr-o dezvoltare extensiva (cresterea numarului de clienti), cat si intensiva (preluarea in intregime a nevoilor de transport intern si international ale clientului);

  • Identifica si propune metode si noi oportunitati de crestere a vanzarilor firmei;

  • Participarea la negocieri, intocmirea contractelor, monitorizarea derularii si finalizarii acestora;

  • Receptioneaza si administreaza solicitarile clientilor legate de oferta;

    office[at]topexpert.ro

    Trimite un CV insotit de o scrisoare de intentie mentionand postul vizat la urmatoarea adresa de e-mail:[ .]