Angajam Electrician, Electrician autorizat si tehnician telecomunicatii in Bucureşti Sectorul 3

Cerinte:

 Cunostinte de cablare, instalare, punere in functiune si service sisteme electrice- curenti tari/ curenti slabi;

Experienta de minimum 3 ani pe santier in instalatii curenti tari / curenti slabi;

Studii medii cu profil tehnic: electrica, electronica, electrotehnica, automatizări, telecomunicatii;

 Calificare electrician, reprezinta avantaj autorizatie ANRE;

Abilitati de comunicare si capabil de lucru eficient in echipa;

Permis de conducere categoria B - reprezinta avantaj;

Dorninta de a incheia o colaborare pe termen lung.

Principalele responsabilitati:

 -Realizarea instalatiilor electrice la sediul clientului conform specificatiilor tehnice: -

- Instalatii curenti tari: alimentare cu energie electrica (tablouri electrice, distributie, bransamente, echipamente ), alimentare din surse alternative (UPS, grupuri electrogene), iluminat, prize de pamant si paratrasnet,

 - Instalatii curenti slabi: supraveghere video, detectie efractie, securitate perimetrala, control acces, interfonie, detectie/stingere incendiu, voce-date, sonorizare, adresare publica, monitorizare si control

-Executarea lucrarilor de trasee si cablare ale instalatiilor electrice;

-Executarea lucrarilor preventive de revizie, exploatare, intretinere si reparatii;

-Identificarea cauzelor defectiunilor si executarea lucrarilor de remediere;

-Intocmirea documentatiei necesare fiecarei interventii/instalari;

-Respectarea normelor de munca si a securitatii muncii.

-Disponibilitate la deplasari in cadrul santierelor din Bucuresti cat si pentru cele din tara.

-Instaleaza cabluri de retea LAN (date-voce), curenti slabi, fibra optica.

-Instaleaza cabluri pentru retelele electrice de joasa tensiune 250V/380V.

-Instaleaza si monteaza canal de transport cabluri pentru retele de date-voce si electrice.

-Instaleaza si conecteaza prize si panouri de conexiuni pentru retele de date-voce, fibra optica.

-Instaleaza si conecteaza prize si aparataj pentru retele electrice de joasa tensiune

-Instaleaza rack-uri si cabinete pentru echipamente pasive si active de retea.

Beneficii:

 Contract individual de munca incheiat pentru perioada nedeterminata;

Pachet salarial atractiv, negociabil in functie de studii, experienta si certificari;

Suport logistic pentru desfasurarea activitatii (telefon, laptop, masina);

Cazare si diurna pentru deplasarile in tara sau in strainatate;