ASISTENT MEDICAL GENERALIST - CLINICA CERMED in Constanţa

Candidatul ideal

- Experienta 2 ani ca asistent medical generalist;
- Studii medii finalizate (absolvent Scoala Postliceala de asistenti) / facultate;

- Recoltare probe biologice la adulti este obligatorie
- Recoltarea de probe biologice la copii reprezinta un avantaj
- Cunosterea Codului de etica si Deontologie a asistentului medical;
- Abilitati de comunicare scrisa si verbala;
- Abilitati de prezentare a informatiei;
- Orientare catre client;
- Abilitati de organizare si planificare;
- Abilitatea de a gestiona informatii si situatii confidentiale;
- Cunostinte teoretice si practice care sa permita intelegerea termenilor de baza din domeniu, sterilizare instrumentar medical, etc.;
- Capacitate de organizare si planificare a timpului si a sarcinilor incredintate;
- Capacitatea de a învăța lucruri noi;
- Atentie distributiva;
- Seriozitate, loialitate si responsabilitate;
- Certificat Membru OAMMR vizat la zi.
- Absolventa de studii superioare reprezinta avantaj;
- Persoana cu un aspect fizic placut care sa stie sa se faca placuta prin modul de abordare al oamenilor;
- Experienta obligatorie in operare PC (pachetul MS Office, in special Excel);
- Seriozitate;
- Atitudine si gandire pozitiva, proactiva, amabilitate, empatie;
- Responsabilitate si corectitudine;
- Receptivitate, spirit de echipa;
- Abilitati deosebite de comunicare;
- Persoana prezentabila, ordonata, serioasa, punctuala;
- Capacitatea de planificare si organizare a timpului de lucru;

Descrierea jobului

-Preleveaza probe biologice pentru examenul de laborator conform protocolului medical si le conserva corespunzator;
- Administreaza medicatia si efectueaza tratamente injectabile (intra-muscular, intra-venos, sub-cutanat, intra-dermal) si vaccinari la recomandarea medicului.
- Curațarea /sterilizarea instrumentarului medical;
- Gestionarea stocului de materiale necesare actului medical.

- Efectueaza proceduri medicale si tratamente la recomandarea medicului;
- Gestioneaza eficient circuitul pacientilor astfel incat sa evite intarzierile;
- Pregateste cabinetele medicale cu aparatura, tipizatele si consumabilele medicale necesare desfasurarii consultatiei;
- Asista medicul pe durata interventiilor si procedurilor medicale;
- Pregateste instrumentarul, aparatura necesara si asista medicul pe durata interventiilor si procedurilor medicale;

- Furnizarea informaţiilor clienţilor/ prestatorilor de servicii in legatura cu anumite activitati;
- Tehnoredactarea/intocmirea, claserea si tinerea evidentei documentelor;
- Administrarea și actualizarea bazei de date;
- Organizarea programarilor clientilor;
- Prezentarea produselor si serviciilor companiei telefonic;
- Gestionarea relatiilor cu furnizorii, clientii si partenerii companiei;