Asistent Medical in Norvegia in Norvegia

Candidatul ideal

Daca esti asistent medical generalist sau student in an terminal, te anuntam ca Focus Care in colaborare cu Dank Group Careers SRL angajeaza pentru NORVEGIA! Te invatam noi limba norvegiana de la zero si ne ocupam de perioada ta de practica, atat in Romania, cat si in Norvegia.

Aplica pentru acest job daca esti:
- student in anul 3 sau, specializarea AMG sau absolvent al unei scoli postliceale sanitare sau facultati
- atent la detalii, implicat si devotat meseriei de asistent medical
- dispus la relocare

Descrierea jobului

Ce oferim:
- contract de munca pe perioada nederminata direct cu angajatorul norvegian;
- salariu de 22 euro brut/ora;
- sporuri de noapte, weekend si zile de sarbatoare, ore suplimentare, concediu platit;
- bilete de avion platite catre Romania pe toata perioada contractuala;
-autorizatie de asistent medical, valabila toata viata;
- studiu intensiv de limba norvegiana timp de 6 luni, in Romania, dar si curs de tehnica medicala (gratuit si fara comisioane);
- cazare gratuita in Romania + bursa de studiu lunara in timpul cursului;
- o saptamana de concediu la fiecare 6 saptamani lucrate, biletele de avion platite de catre firma;
- suport/asistenta totala oferita de personalul roman din cadrul firmei;
- cazare in Norvegia, asigurata de angajator, contra unui mic cost;
- practicarea meseriei de asistent medical, intr-un mediu placut, foarte modern si intr-un sistem medical performant.

Descrierea companiei

În România, Focus Care Academy oferă un curs intensiv de limba norvegiană de minim 6 luni (atât online, cât și în clasă). Urmând acest curs fiecare participant are șansa de a învăța o limbă scandinavă de la zero și de a ajunge la un nivel de minim B1-B2, într-un timp foarte scurt.

În plus, cei înscriși participă și la un curs de formare profesională de 6 luni în domeniul asistenței medicale scandinave, urmat de o perioadă de practică plătită în Norvegia.

Costul întregului program educațional (curs de limbă + nursing) este acoperit în totalitate de Focus Care.

De ce să iei parte la program dacă ești AMG III sau absolvent AMG?
1. Vei învăța o limbă străină la care nu toată lumea are acces
2. Vei obține un job de asistent medical generalist în Norvegia
3. Vei dispune de autorizație de asistent medical în Norvegia pe viață
4. Vei beneficia de un pachet salarial mai mult decât satisfăcător + alte avantaje (transport gratuit, călătorii)
5. Te vei dezvolta profesional într-un sistem medical performant
6. Te vei bucura de viață într-o țară cu unul dintre cele mai ridicate niveluri de trăi din Europa

Alte țări în care ne desfășurăm activitatea: Polonia, Ucraina, Lituania, Spania, Estonia, Slovacia.

Despre companie

Agentie de recrutare si plasare forta de munca in strainatate