ASM - Area sales manager domeniul sanatate plafar in Bucuresti

Candidatul ideal

Te asteptam in echipa grupului de firme Floare de Colt | B-Well - Cea mai mare retea de magazine de produse naturiste & bio din Romania.Profil candidat:

Experienta manageriala similara de minim 3 ani;Orientare spre performanta;Spirit antreprenorial dezvoltat;Personalitate analitica si stucturata;Foarte bune abilitati de networking, comunicare si negociere;Abilitati de evaluare si coordonare echipe;Studii universitare absolvite;Permis de conducere categoria B & disponibilitate de deplasare in teritoriul alocat;Cunostinte MS Office (in special Excel si Outlook) - nivel cel putin mediu (de preferat avansat).Cunostinte de Charisma prezinta un avantaj dar nu este obligatoriu ;

Descrierea jobului

Responsabilitati

Monitorizeaza si supervizeaza atingerea obiectivelor de vanzari din regiunea alocataImplementeaza strategia de vanzari a companiei la nivelul ariei teritoriale coordonate si se asigura de implementarea politicii comerciale corecte in fiecare magazin prin vizite regulate;Coordoneaza personalul din subordine in vederea atingerii obiectivelor de business;Se implica activ in recrutarea si formarea echipei din subordine;Motiveaza, dezvolta si evalueaza permanent echipa, in functie de obiectivele companiei;Ofera training si suport pentru integrarea personalului in sistemul de lucru si raspunde de instruirea lui permanenta in cadrul programelor de training ale companiei;Urmareste si intervine proactiv procesul de motivare a performantei de business (stabileste si monitorizeaza atingerea obiectivelor personalului din subordine);Faciliteaza / intermediaza interactiunea dintre magazinele pe care le coordoneaza si departamentele suport /conducere din HQ .Beneficii:​Pachet salarial motivant (salariu fix+ bonusuri atractive);Mașină de serviciu;Posibilități de dezvoltare a carierei în cadrul unei echipe tinere și dinamice